zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

8 chyb, které děláte při čištění pleti. A ta pak stárne rychleji!

Odlíčit pleť neznamená ji vyčistit
Autor: iStock Odlíčit pleť neznamená ji vyčistit
anna kopečková , Vydáno: 02.11.2017
Umýt obličej si umíte i poslepu, že ano. Jenže důkladně vyčistit pleť není jen tak. Možná právě teď zjistíte, že děláte některou z obvyklých chyb, kvůli kterým vám zbytečně a mnohem dřív naskakují vrásky.

reklama

Chyba č. 1: Myslíte si, že odlíčení je čištění

Hodně čisticích přípravků na pleť nedokáže dokonale odstranit make-up, a proto je potřeba se před čištěním pleti odlíčit. Doporučuje se nejdřív setřít řasenku a oční stíny speciálním odličovačem na oči, potom na lehce navlhčený kosmetický tampon nanést malé množství tonika nebo jiného odličovacího přípravku a odlíčit zbytek obličeje. Zaměřte se na místa, kde umějí zbytky make-upu uvíznout – nad obočím, u nosu a úst. Teprve když je make-up dokonale odstraněný, můžete pleť začít čistit.

Chyba č. 2: Zbytečně utrácíte za drahé přípravky na čištění pleti

Pokud utrácíte za drahé přípravky na čištění pleti, je to zbytečné vyhazování peněz. Na obličeji jsou tak krátkou dobu, že nestihnou o pleť nijak pečovat, a tak se nevyplatí do nich investovat. Hodně dermatologů doporučuje běžné značky z drogerie. Peníze raději dejte za něco, co vaší pleti skutečně pomůže, například za hydratační krémy, opalovací přípravky a séra.

Chyba č. 3: Obličej čistíte jen jednou denně

I když si večer obličej důkladně odlíčíte, nestačí ho ráno jen opláchnout vodou. Během noci se totiž na pleti množí bakterie a přibývá i mastný film, kterého je potřeba se zbavit.

Pokud přesto považujete ranní i večerní čištění obličeje za přehnané, dejte určitě přednost večerní péči. Pleť potřebuje před spaním zbavit všech nečistot, make-upu a mastnoty, které se na ní během celého dne nashromáždily. Nejhorší vliv na pleť má okolní prostředí. Výzkumy ukazují, že obsahuje pevné částice, těkavé organické látky, kouř z cigaret a ozón, které způsobují ztrátu kolagenu a problémy s pigmentací pokožky.

Chyba č. 4: Nepoužíváte ten správný přípravek na čištění pleti

Máte-li mastnou pleť a bez ohledu na věk se na ní objevuje akné, vyzkoušejte čisticí gel. Ten mastnotu odstraňuje nejlépe. Naopak ženy se suchou nebo citlivou pletí by si měly vybrat spíše čisticí mléko, které díky přírodním olejům pomůže udržet pokožku hydratovanou.

Chyba č. 5: Používáte teplou vodu

Maximálně vlažnou, dámy! I když je teplá voda příjemná, připravuje pokožku o přirozenou vlhkost a ochranný film. Po teplé vodě je pleť suchá, zarudlá a podrážděná. Místo teplé používejte na opláchnutí obličeje vodu vlažnou, zato hned několikrát. Oplachování obličeje nevynechávejte, čisticí přípravek nečistoty jen uvolní, ale odstraní je právě až opláchnutí obličeje vodou.

Chyba č. 6: Neoplachujete si obličej po použití čisticích ubrousků

Čisticí ubrousky na pleti často nechávají malé částečky, které mohou způsobovat podráždění a nerozumí si s kosmetikou, kterou poté používáte. Nejlepší je umýt obličej jemným pleťovým čisticím přípravkem, ale pokud na ubrouscích trváte, určitě si po jejich použití obličej opláchněte.

Chyba č. 7: Používáte hrubý peeling

Aby vaše pleť zářila, je nutné v průběhu týdne odstraňovat odumřelé buňky. Když je odstraníte, mohou přípravky proti stárnutí lépe proniknout do pokožky. Jen si musíte dobře vybrat. Pozor na peelingy s nepravidelně tvarovanými částečkami, ty mohou pleť poškozovat a způsobovat vznik vrásek a prasklých žilek. Doporučují se peelingy, které obsahují přírodní, nejlépe jojobová nebo slonovníková zrníčka. Jsou k pleti jemná a neusazují se v kanalizaci jako plastové částečky, u nichž se použití v kosmetických produktech postupně zakazuje.

Pokud nemáte peeling ráda, dobrou službu udělají i tonika s alfahydroxylovými kyselinami (AHA kyseliny) nebo kyselinou salicylovou, zejména u mastné a aknózní pleti. Jen si nesmíte obličej drhnout jako připálenou pánev, stačí obličej jednou přejet kosmetickým tampoónem.

Chyba č. 8: Každý den používáte elektrický čisticí kartáček

Je pravda, že elektrický kartáček vyčistí pokožku tak, jak by to samotné prsty nedokázaly. Ale pokud máte suchou, podrážděnou, zarudlou pleť, neměla byste rozhodně kartáček používat každý večer. Zejména ne v kombinaci s kosmetickými přípravky obsahujícími retinol nebo AHA kyseliny.

Příliš intenzivní odstraňování buněk může vést k zánětům, které způsobují dramatické stárnutí pokožky. Jako u jiných metod odstraňování odumřelých buněk, i tady je potřeba najít rovnováhu, kterou vaše pleť potřebuje. Začněte používat kartáček dvakrát týdně (vyberte si nástavec na citlivou pleť a nastavte tu nejjemnější péči) a frekvenci případně zvyšujte. A pamatujte, pokud používáte jakýkoli přístroj, musíte volit pouze jemné čisticí přípravky.

-az-

Mohlo by vás taky zajímat:

I devadesátiletá babička může mít krásnou pleť a vlasy

Účinné triky pro krásnou pleť a vlasy, které používaly naše babičky


Okurková voda je výborná na akné

Není voda, jako voda: 7 čistě přírodních vod pro krásnou pleť

Může vás zbavit vrásek, pigmentových skvrn i akné

Chemický peeling: Účinný a bezbolestný způsob, jak omladit pleť


reklama

Související témata: hydratace , vrásky , stárnutí pleti , pleťová voda , odlíčení , micelární voda , čištění pleti

reklama

Přečtěte si také

reklama