Móda a krása

17. července 2017 10:00

Anna Kopečková

Není voda, jako voda: 7 čistě přírodních vod pro krásnou pleť

Všichni víme, že mytí pomáhá z tváře odstranit nečistoty i drobné nedokonalosti. Obyčejná voda vám ale zázraky nepřinese. Podle odborníků byste měla do své každodenní péče o pokožku zahrnout různé druhy vod. Jen tak získáte zdravou a mladě vypadající pleť.

Abychom vám trochu usnadnili výběr, máme pro vás několik přírodních vod, které není těžké sehnat a které stojí za vyzkoušení:

1. Kokosová voda

Obsahuje řadu vitamínů a bílkovin, které pomáhají bojovat proti pupíkům a akné. Má protizánětlivé účinky napomáhající ke zdravé a zářící pleti, průběžně udržuje pokožku pružnou a hydratovanou. Kokosovou vodu nastříkejte na obličej a nechte přirozeně oschnout.

Foto: iStock

2. Okurková voda

Místo umývání tváře obyčejnou vodou vyzkoušejte šťávu z čerstvé okurky. Pokud máte kůži náchylnou k akné nebo se vám pleť mastí, je okurka to nejlepší řešení. Látky, které okurka obsahuje, také pomáhají chránit pokožku před sluncem. Proto se doporučuje, než vyjdete v horkých letních dnech ven, opláchnout tvář okurkovou vodou.

3. Mátová voda

Máta má na pokožku blahodárné účinky. Mátovou vodu si můžete snadno vyrobit doma, stačí vzít několik lístků máty, lehce je podrtit a zalít studenou vodou. Nechte vylouhovat a potom už rovnou použijte na obličej. Máta má čisticí schopnosti, zbavuje kůži nečistot a chrání póry před ucpáním.

Foto: iStock

4. Ledová voda

Oplachování tváře ledovou vodou pomůže vyčistit póry a zabránit jejich opětovnému zanesení. Díky ledové vodě bude vaše pleť mladistvá a zářivá. Vhodná je k léčbě akné a odstranění různých skvrn na obličeji. Led vmíchejte do čisté vody a tu pak aplikujte na obličej. Když ledovou vodu použijete před nanesením make-upu, prodloužíte tím jeho dokonalý vzhled.

5. Rýžová voda

Rýžová voda se v Indii od pradávna používá k získání přirozeně zářící a mladistvé pokožky. Obsahuje škrobové látky, které pomáhají předcházet stárnutí, tiší projevy akné a přispívají ke zdravé pleti.

Rýžovou vodu získáte jednoduše. Při vaření rýže odeberte trochu vody a nechte ji vychladnout. Pak ji naneste na obličej vatovým tamponem a po nějaké době opláchněte.

6. Slaná voda

Mnoho z nás si neuvědomuje, jaké má slaná voda léčivé vlastnosti. Díky svým léčebným kvalitám je skutečně výborná na nejrůznější škrábance a zranění. Epsomskou sůl promíchejte ve vodě, tu pak naneste na obličej a po určité době opláchněte. Po použití slané vody nezapomeňte pokožku natřít hydratačním krémem, jinak by mohla být kůže vysušená a svědit.

Foto: iStock

7. Růžová voda

Jedním z nejčastěji používaných druhů vody je růžová voda. Ta vám pomůže získat přirozeně zářící a mladistvou pleť, odstraní nečistoty, vyčistí akné a černé póry. Růžovou vodu koupíte v obchodě, ale pokud vám na zahradě rostou růže, můžete si ji vyrobit i doma.

-az-

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.