Odličovací ubrousky: Způsobují akné a vrásky navíc!
Myslíte si, že pro svou pleť děláte to nejlepší, když ji každý den třete odličovacím ubrouskem?
Odličovací ubrousky jsou skvělým řešením odličování, když někam jedeme. Určitě je lepší zbavit se nějakým způsobem make-upu a nečistot pleti, než jít spát neodlíčená. Ovšem pes je zakopaný v tom, jakým způsobem to děláme.
„Mnoho žen používá odličovací ubrousky příliš hrubě. Látky v nich mají většinou velmi nízkou koncentraci (zvlášť ty levnější), proto ženy přitlačí a intenzivním masírováním si obličej mnou a hnětou,“ vysvětluje americký dermatolog Sam Bunting. „Pokud použijeme doslova fyzickou sílu, například v citlivé oblasti očí, kůži si mechanicky vytáhneme. Pokud to děláte častěji, nedivte se, že pak máte povislá oční víčka.“
PŘEČTĚTE SI: JAK PEČOVAT O PLEŤ, KDYŽ JE VÁM 20, 30, 40, 50
Odličovací ubrousky vysušují a někdy i dráždí
Ubrousky mohou také způsobit vysušení pleti, protože jejich hlavní složkou je alkohol, který pomáhá odstranit make-up. To je sice dobré pro odlíčení, ale problém je v tom, že s make-upem dojde také k odstranění přírodních tuků vaší pokožky a vysychání povrchu.
Pokud máte citlivou pokožku, tak byste taky měla zvážit, zda používat odličovací ubrousky, byť jen nárazově. Ubrousky totiž obsahují vysoké procento konzervačních látek, aby vydržely dlouho hygienicky nezávadné. Ty mohou vážně podráždit kůži a vyvolávat alergické reakce.
Podle dermatologů při použití odličovacího ubrousku v podstatě jen pořád přesouváme špínu a bakterie po obličeji sem a tam. Na povrchu obličeje se vytvoří hmota, která brání vstřebávání výživných a hydratačních látek krému. To navíc může ucpat póry a způsobit akné.
Jaké si z toho tedy máme vzít poučení?
Používejte odličovací ubrousky opravdu jen výjimečně – když už není zbytí. Nikdy je nepoužívejte jako stálou náhradu za běžný odličovací set – mléko + tonikum. A i při používání odličovacích tamponů se chovejte ke své pleti něžně. Nekartáčujte ji jak připečený plech umolousanou houbičkou.
Mohlo by vás taky zajímat: