Účinné triky pro krásnou pleť a vlasy, které používaly naše babičky

Jak ještě v devadesáti vypadat svěží a krásná? Podle našich babiček stačí pár levných věcí, které máte stejně doma, a můžete s jejich pomocí pečovat o vlasy nebo bojovat proti vráskám.

Na dlouhé vlasy dešťovou vodu

Kdykoli začalo pršet, vybíhaly babičky s hrncem na dvůr, aby si nachytaly dešťovou vodu. Tu potom používaly na oplachování vlasů. Díky tomu prý měly v pozdním věku jen pár šedých vlasů.

Na jemnou pokožku čerstvou smetanu

Lidé uměli využít příležitosti, které jim nabízel život na statku. Z čerstvého mléka sbírali smetanu a vtírali si ji do pokožky obličeje. Pomáhala uchovat hebkou pleť skoro bez vrásek.

Rebarborou proti červeným skvrnám a vráskám

V zahradách najdeme spoustu ingrediencí na výrobu domácích bio kosmetických přípravků. Jednou z nejoblíbenějších je rebarbora. Je totiž dobrým zdrojem kyseliny askorbové a vitamínu C, který je fantastický v boji proti vráskám. Rebarbora kůži pomáhá stahovat póry a její desinfekční účinek hojí drobné ranky.

Foto: iStock

Vilín na čištění pórů

Extrakt z vilínu virginského uvolňuje póry a zbavuje černých teček. Díky tomu, že obsahuje přírodní oleje, nevysušuje pokožku.

Bílek jako pleťová maska proti vráskám

Rozšlehaný bílek stačí nanést na pleť a nechat vyschnout. Když to budete dělat jednou týdně, budete mít naprosto fantastickou pleť.

Jablečný ocet na oplachování vlasů

Okolo nás je tolik věcí, které poškozují vlasy, a přitom máme nadosah jednoduchý recept, jak vlasy všech toxinů zbavit. A tím je jablečný ocet. Stačí si jím jednou týdně opláchnout vlasy po běžném mytí. Tento staromódní způsob péče o vlasy pomůže zbavit se mastných nánosů. Nezapomeňte pak vlasy ještě opláchnout čistou vodou.

PŘEČTĚTE SI: ZÁZRAČNÝ JABLEČNÝ OCET: POMŮŽE VÁM VÍC, NEŽ SI MYSLÍTE!I D

Rybí tuk pro posílení imunitního systému

Hodně z nás ještě pamatuje lžičku rybího tuku, v lepším případě pak malé gelové ampulky plněné touto „lahůdkou“. Rybí tuk je plný antioxidantů, a tak se vyplatí překonat jeho chuť a hlavně specifickou vůni. Po čase vám nic z toho ani nepřijde.

Foto: iStock

Odličování kokosovým olejem

Kokosový olej můžete používat na odlíčení každý den. Vetřete ho všude, kde máte make-up, a setřete teplým, vlhkým hadříkem.

Obklad z černého čaje na popálení od sluníčka

Každému z nás už se stalo, že usnul na sluníčku a vzbudil se s nohama červenýma jako rak. Rychlá pomoc je vana s pár centimetry vlažné vody. Posaďte se do ní a na nohy dejte ručník nasáklý v černém čaji. Nechte působit asi 20 minut, než bolest přejde. Na spálený obličej můžete rovnou přikládat vychladlé čajové sáčky.

Majonéza jako vlasový kondicionér

Je to podivné, ale funguje to! Recept na lesklé vlasy se skrývá ve sklenici majonézy. Ta běžně obsahuje spoustu mastných kyselin, díky kterým budou vaše vlasy zářivé, hladké a nebudou se cuchat.

Olejem a octem proti akné

Že by bylo tak snadné vyhrát nad akné? Zkuste starý rodinný recept: smíchejte olej, ocet, špetku soli a trochu cukru a jednou týdně směsí vyčistěte obličej. Akné se prý vůbec neobjeví.

-az-

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.