Znáte epsomskou sůl? Tady je 6 způsobů, jak může zlepšit váš život!

Epsomská sůl je svými blahodárnými účinky pro zdraví a krásu známá stovky let. Teď můžete její tajemství objevit pro sebe i vy. Naučíme vás 6 způsobů, jak její potenciál využít!

Je pravda, že epsomská sůl vlastně vůbec není sůl. Ne v tom smyslu, jak ji vnímáme běžně. Je to vlastně přirozeně se vyskytující čistá minerální sloučenina hořčíku a síranu.

Její historie začíná v 17. století, kdy farmář žijící nedaleko městečka Epsom v Anglii objevil pramen bohatý na obsah siřičitanu hořečnatého a krátce poté byly odhaleny i léčivé účinky této sloučeniny.

Od té doby se používá po celém světě a lidé velebí její přírodní blahodárné účinky. Vylepší totiž třeba oslabený imunitní systém, ale umí to také s pletí, kterou rozzáří a dodá lesk unaveným vlasům. Na jaro tedy docela ideální pomocník.

Výzkumy prokázaly, že hořčík a síran se snadno vstřebávají přes kůži, proto jsou lázně v epsomské soli výbornou volbou, jak doplnit tyto minerály důležité pro tělo. Sírany zase zlepšují vstřebávání živin, vyplavují z těla toxiny a zmírňují bolesti hlavy.

Na co ještě pomáhá?

Pokud trpíte nespavostí, máte nervy nadranc nebo se potýkáte s bolestí zad a kloubů, bude epsomská sůl pro vás dobrou a přírodní variantou na zklidnění obtíží.

Dokonce se může zapojit do zdraví kardiovaskulárního systému, protože snižuje nepravidelný srdeční rytmus, brání kornatění tepen, snižuje krevní sraženiny a krevní tlak.

Zde je několik způsobů, jak můžete začlenit slavnou epsomskou sůl do své každodenní zkrášlující rutiny.

1. Koupelí ke kráse!

Přidejte jeden šálek epsomské soli do teplé lázně a naložte se do ní alespoň na 20 minut. Epsomská sůl dokáže skoro zázračně zmírnit stres, uklidnit záněty, zklidnit bolavé klouby, uzdravovat výrony a modřiny. Rozhodně bude balzámem pro váš organismus.

2. Objemné vlasy!

Chcete objem jako hrom? Epsomská sůl pomůže. Namíchejte svůj kondicionér stejným dílem se solí, naneste na vlasy a nechte cca 15–20 minut působit. Poté vše opláchněte a vyfoukejte fénem jednotlivé prameny do sucha! Budete překvapeni výsledkem.

3. Unikátní hnojivo

Epsomská sůl poskytuje rostlinám životně důležité živiny, jako je hořčík a síra. Budou po ní růst jako divé! Stačí půdu kolem rostliny posypat dávkou epsomské soli a těšit se na výsledky vaší mičurinské práce.

4. Perfektní peeling

Epsomskou sůl smíchejte s olivovým olejem a vytvořte hmotu, která, jak záhy zjistíte, funguje jako dokonalý peeling na přírodní bázi. Směs naneste po celém těle ve sprše, vmasírujte, opláchněte a radujte se z jemné zářící pleti.

5. Umyjte obličej

Začleňte epsomskou sůl do každodenní rutiny při mytí obličeje. Má skvělý exfoliační a čisticí účinek! Její látky pronikají do pórů, odstraňují přebytečnou špínu a maz.

6. Se šampaňským do vířivky

Nežertujeme. A nešetřete! Vířivé koupele jsou známé svými vlastnostmi proti stárnutí a změkčení pleti. Kyselina vinná v šampaňském pomáhá tónu pleti a zároveň snižuje zarudnutí a vyhlazuje jemné vrásky. Pomáhá také při čištění pórů a snižuje jejich celkový vzhled. Otevřete bublinky a nalijte si skleničku pro radost. Zbytek věnujte na zkrášlující koupel. Namíchejte půl šálku epsomské soli s 1 šálkem šampaňského. V mikrovlnné troubě zahřejte 1 čajovou lžičku medu a přidejte ji do směsi. Nalijte směs do své vany a užijte si to!

autor: Kamila U.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.