Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Znáte epsomskou sůl? Tady je 6 způsobů, jak může zlepšit váš život!

Epsomská sůl je svými blahodárnými účinky pro zdraví a krásu známá stovky let. Teď můžete její tajemství objevit pro sebe i vy. Naučíme vás 6 způsobů, jak její potenciál využít!
Vydáno: 20.05.2019
Znáte epsomskou sůl? Tady je 6 způsobů, jak může zlepšit váš život!
Autor: istock.com Znáte epsomskou sůl? Tady je 6 způsobů, jak může zlepšit váš život!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Je pravda, že epsomská sůl vlastně vůbec není sůl. Ne v tom smyslu, jak ji vnímáme běžně. Je to vlastně přirozeně se vyskytující čistá minerální sloučenina hořčíku a síranu.

Její historie začíná v 17. století, kdy farmář žijící nedaleko městečka Epsom v Anglii objevil pramen bohatý na obsah siřičitanu hořečnatého a krátce poté byly odhaleny i léčivé účinky této sloučeniny.

Od té doby se používá po celém světě a lidé velebí její přírodní blahodárné účinky. Vylepší totiž třeba oslabený imunitní systém, ale umí to také s pletí, kterou rozzáří a dodá lesk unaveným vlasům. Na jaro tedy docela ideální pomocník.

Výzkumy prokázaly, že hořčík a síran se snadno vstřebávají přes kůži, proto jsou lázně v epsomské soli výbornou volbou, jak doplnit tyto minerály důležité pro tělo. Sírany zase zlepšují vstřebávání živin, vyplavují z těla toxiny a zmírňují bolesti hlavy.

Na co ještě pomáhá?

Pokud trpíte nespavostí, máte nervy nadranc nebo se potýkáte s bolestí zad a kloubů, bude epsomská sůl pro vás dobrou a přírodní variantou na zklidnění obtíží.

Dokonce se může zapojit do zdraví kardiovaskulárního systému, protože snižuje nepravidelný srdeční rytmus, brání kornatění tepen, snižuje krevní sraženiny a krevní tlak.

Zde je několik způsobů, jak můžete začlenit slavnou epsomskou sůl do své každodenní zkrášlující rutiny.

1. Koupelí ke kráse!

Přidejte jeden šálek epsomské soli do teplé lázně a naložte se do ní alespoň na 20 minut. Epsomská sůl dokáže skoro zázračně zmírnit stres, uklidnit záněty, zklidnit bolavé klouby, uzdravovat výrony a modřiny. Rozhodně bude balzámem pro váš organismus.

2. Objemné vlasy!

Chcete objem jako hrom? Epsomská sůl pomůže. Namíchejte svůj kondicionér stejným dílem se solí, naneste na vlasy a nechte cca 15–20 minut působit. Poté vše opláchněte a vyfoukejte fénem jednotlivé prameny do sucha! Budete překvapeni výsledkem.

3. Unikátní hnojivo

Epsomská sůl poskytuje rostlinám životně důležité živiny, jako je hořčík a síra. Budou po ní růst jako divé! Stačí půdu kolem rostliny posypat dávkou epsomské soli a těšit se na výsledky vaší mičurinské práce.

4. Perfektní peeling

Epsomskou sůl smíchejte s olivovým olejem a vytvořte hmotu, která, jak záhy zjistíte, funguje jako dokonalý peeling na přírodní bázi. Směs naneste po celém těle ve sprše, vmasírujte, opláchněte a radujte se z jemné zářící pleti.

7 skvělých peelingů, které si můžete připravit doma

7 skvělých peelingů, které si můžete lehce připravit doma

5. Umyjte obličej

Začleňte epsomskou sůl do každodenní rutiny při mytí obličeje. Má skvělý exfoliační a čisticí účinek! Její látky pronikají do pórů, odstraňují přebytečnou špínu a maz.

6. Se šampaňským do vířivky

Nežertujeme. A nešetřete! Vířivé koupele jsou známé svými vlastnostmi proti stárnutí a změkčení pleti. Kyselina vinná v šampaňském pomáhá tónu pleti a zároveň snižuje zarudnutí a vyhlazuje jemné vrásky. Pomáhá také při čištění pórů a snižuje jejich celkový vzhled. Otevřete bublinky a nalijte si skleničku pro radost. Zbytek věnujte na zkrášlující koupel. Namíchejte půl šálku epsomské soli s 1 šálkem šampaňského. V mikrovlnné troubě zahřejte 1 čajovou lžičku medu a přidejte ji do směsi. Nalijte směs do své vany a užijte si to!

autor: Kamila U.

Článek je zařazen v: sůl, vlasy, bylinkové koupele, peeling, šampaňské
Reklama