Kateřina Kaira Hrachovcová se na place potkala s pumou

Herečka Kateřina Kaira Hrachovcová sice na seriálové veterině moc času netráví, když už jí tam ale scénář několik scén předepíše, stojí to za to. Štěstí je, že se tomu nebrání, protože je velkou milovnicí zvířat a v Krejzových se dostane ke mnoha vzácným druhům.

Normální lidé si pořizují kočičku, ale pan podnikatel si pořídí rovnou pumu. Takže jednoho dne se k Flanderkovým dostane krásná puma Mici. Marta v podání Kateřiny Kairy Hrachovcová tak musí čelit šelmě, která rozhodně není přítulná jako kotě. Herečka šla statečně na plac a po natáčení přiznala, že se těšila a strach neměla vůbec.

Puma na place

„Opravdu jsem se nebála. Přitom vím, že je třeba se obávat, být ve střehu. Je to šelma, a velká, i když je malinká. Dokonce se stalo, že pan majitel byl podrápaný, když se po něm ohnala,“ popisuje herečka své setkání se zvířetem. To ji ale nedoradilo od toho, aby se dostala s „kočičkou“ do těsné blízkosti.

„Jsme upozorňováni na place, že to zvíře může jakkoli zareagovat. Po nějaké době natáčení už byl ale Porthos hodně unavený, takže si do záběru lehl. Potřebovali jsme, aby byl v klidu, takže jsme od něj stáli i v uctivé vzdálenosti. Nějakým pohybem navíc bychom ho třeba rušili a záběr by se nepovedl. A my nechtěli zdržovat, aby nebyl skluz v natáčecím plánu.“ Jakmile skončilo natáčení, tak se herečka chtěla s pumou seznámit trochu víc.

„Musíte mít ale respekt, což já mám. Ke zvířatům jsem velmi vstřícná. Na veterině točím minimálně, a když je mimo moji scénu nějaké zvíře, počkám si na něj v zákulisí. Třeba s pavoukem jsem neměla žádný problém,“ přiznává herečka, která díky setkání s Mici musela navštívit i seriálovou maskérnu. „Ve scénáři je to, že mě ta kočička poraní. Nalíčená jsem byla za pár okamžiků. Holky v maskérně už jsou zkušené a nic složitého to nebylo.“

Jakmile herečka dostala pořádné nalíčení, vrátila se do ateliéru natočit poslední scény, kdy s lehkou hysterií jako Marta Flanderková nutí svého seriálového manžela Petra Čtvrtníčka, aby dal Mici pryč. „Sice byla Marta hysterická, ale já byla klidná. Pracovala jsem jako sestra na veterině, tak vím, jakou hranici blízkosti musím dodržet, když to zvíře neznám. Ale být ve střehu musíte být pořád, i když máte pocit, že se nemůže nic stát,“ uzavírá herečka.

Nestihli jste v úterý sledovat 49. epizodu Krejzových v televizi? Podívejte se na ni online v našem archivu!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.