Celebrity

21. října 2022 11:03

David Laštovka

Krutý osud filmové čarodějnice Jany Andresíkové. Muž se jí zastřelil před očima

Před dvěma lety ve věku 79 let zemřela herečka Jana Andresíková. Osud se s ní rozhodně nemazlil. Její manžel, který ji psychicky týral, spáchal sebevraždu. Přežila dvě klinické smrti, mrtvici, dva infarkty, i zlomeninu páteře, po které hrozilo, že skončí na invalidním vozíku. Přesto všechno neztrácela vůli žít. V posledních letech života však přišlo to nejhorší, podraz od nejbližších.

Poslední měsíce života po zlomenině krčku strávila Jana Andresíková v nemocničních zařízení. Bojovala s řadou chorob, když se však přidal covid-19, její tělo nápor oslabení z infekční nemoci už nevydrželo. Zdravotní problémy však zdaleka nebyly to jediné, co ji trápilo.

„Moje vlastní rodina mě cíleně připravila o domov, o nemalé peníze, a dokonce se mě snažila a stále snaží psychicky úplně zlikvidovat a dostat na úplné dno. Snad dokonce i zbavit svéprávnosti. Tu žádost dokonce podala moje jediná dcera, které jsem se v životě snažila dát všechno. Smutné zjištění. Vše má v rukou právník, policie a všechno se řeší. Některé věci nechci ani rozebírat. Jen řeknu jediné: Nebýt pár mých nejbližších přátel, dneska bych tu už nejspíš nebyla,“ svěřila se redaktorovi webu Prima Ženy rok před smrtí herečka.

Věštba Heleny Růžičkové se naplnila

Se svým nelehkým osudem se rvala více než statečně. Neměla problém otevřeně mluvit ani o svém nevydařeném manželství. „Vzala jsem si tehdy psychopata, což jsem pochopitelně dopředu nemohla vědět, který mě psychicky ničil, izoloval od lidí, přátel. Nesměla jsem nic. Dělala jsem jen z domova. Řadu let na mě téměř nemluvil. Když, tak jen zakazoval, vyčítal, podezíral... Až jednoho dne se jen tak mimochodem a paradoxně velmi mile zeptal, zda nechci udělat kafe. Automaticky jsem řekla, že ano. Odešel vedle do pokoje a zastřelil se... Velmi dlouho jsem se z toho vzpamatovávala,“ popisovala Jana Andresíková, která ráda vzpomínala na kolegyni, herečku Helenu Růžičkovou.

Zavzpomínejte na herečku Helenu Růžičkovou

Předpověděla jí věci, které se do puntíku naplnily. „Ona byla úžasná ženská. Když mi bylo čtyřicet a točily jsme spolu nějakou věc, v pauzách jsme seděly v šatně a ona mi najednou řekla, ať jí dám ruku. Věděla jsem, že má určité schopnosti, ale nepřikládala jsem tomu do té doby zvláštní pozornost. Ona vzala tu ruku, jen tak jako suše polkla a řekla: ‚Tedy holka, promiň, ale ty končíš.‘ Já se vyděsila a říkám: ‚To jako vážně, že umřu a je konec?‘ A ona se usmála a pronesla: ‚Ale ne. Ty pouze končíš žít svůj život a od té chvíle budeš už žít jen svůj osud. A ať uděláš, co uděláš, nenaděláš nic. Musíš to přijmout a žít to. Bude to někdy hodně tvrdý, ale ty to dáš. Jsi silná ženská...‘ Pak mi řekla ještě nějaké věci a všechno se opravdu splnilo... Žiju asi jen svůj osud,“ svěřila redaktorovi Prima Žen nezapomenutelná čeká herečka, kterou nejvíce proslavily role čarodějnic.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.