Nová postava v Ohnivým kuřeti Alena převrátí Kohoutovi život naruby

Náročná zákaznice

A vy se s ní seznámíte již příští úterý 22. srpna, kdy na Primě od 20.15 začínáme vysílat opět vysílat po prázdninové pauze Ohnivý kuře!

Alena, kterou hraje Martina Preissová, je nejdřív jen obchodní partner Kohouta, ale nakonec se ukáže, že si jej dokáže výborně ochočit. Ze začátku přichází jako zájemkyně o Alešovo miminko, což úplně neklapne. Tahle chytrá žena ale pochopí, že tohle je skvělá příležitost, jak vydělat peníze. Kohoutův byznys posune o třídu výš!

Tato rozvedená, celkem úspěšná manažerka, není spokojená se svým osobním životem... a tak ho začne konzumovat, jako to většinou dělají chlapi. A daří se jí to.

Přečtěte si rozhovor s Martinou Preissovou:

Jak byste představila svou seriálovou postavu?

Alena je energická žena, která takovou náhodou vpálí do Kohoutova života, a to ne jen do jeho života profesního, ale i do osobního, protože tím, že se stane jeho klientkou v jeho ne zrovna dobrém byznysu, se sblíží a budou obchodními partnery. Postupně se stanou ne úplně kamarády, protože to mezi nimi stále vře a pobublává, ale budou k sobě poutáni určitou nutností - jeden bez druhého nemohou podnikat. Je to tedy žena, která jde víceméně přes mrtvoly a moc se nezaobírá tím, kdo si co myslí a co cítí, koho by se mohlo co dotknout. Řekla bych, že je až neempatická.

Inspiroval vás někdo pro tuto roli?

Ne, já jsem ani neměla možnost číst, jak se ta postava bude vyvíjet. Z textů, které jsem měla předem k dispozici, jsem spíš odhadovala, kdo to vůbec je, ale z interakce s Richardem Genzerem nějak vyplynulo samo, že to je bezohledná žena. Jiná by ani do takového obchodu nešla.

Můžete potvrdit, že hrát takovou potvoru je větší výzva než ztvárnění kladné role?

Je to každopádně větší legrace, vždycky je zábavnější hrát protiklad sebe sama, hledání toho, kdo to vlastně je a to, že si na place můžete dovolit udělat něco, k čemu byste v životě nesebrala odvahu nebo by se vám to příčilo.

Znali jste se s hereckými partnery Richardem Genzerem a Mirkem Šimůnkem už před natáčením?

Znali, s Richardem jsme jednu dobu bydleli ve stejné městské části, takže jsme se často potkávali v mateřské školce, kam chodily naše děti, ale nikdy jsme se nepotkali pracovně. S Mirkem jsme se seznámili kdysi dávno, když jsem měla svou první roli v Národním divadle. On tam jak mladý absolvent herecké školy dělal takové „křoví“, a od té doby se známe, už je to nějakých dvacet let.

Seriál Ohnivý kuře je také o jídle a vaření, jaký je váš vztah k nim?

Vlastně vařím ráda. Když se něco stane každodenní nutností, mám doma dva syny a manžela, pro mužskou suitu se vařit musí, tak si k tomu buď vztah najdete, a nebo ne. Já pocházím z rodiny, kde se spousta zásadních a klíčových věcí odehrála u stolu plného jídla, takže na to jsem zvyklá. A musím říct, že vařím ráda, ale nerada experimentuji. Vařím to, v čem jsem si jistá, a když vím, že výsledek, který pak postavím na stůl, bude náležitě ohodnocen. Novinky nevyznávám.

Co doma nejčastěji vaříte, nebo s čím máte největší úspěch?

Svojí kuchyň jsem zdědila po mamince, vařím to, co jsem se naučila od ní nebo od babičky. Asi je běžné, že člověk opakuje modely, ve kterých vyrostl, vaří jídla, která mu chutnala a pak si na to přivyknou a vyžadují i jeho děti. Vzhledem k tomu, že kluci jsou ještě malí, je jim 6 a 8 let, jednoznačně vítězí řízky a omáčky. Motám se v takovém bludném kruhu, ze kterého chci občas vystoupit, a tak uvařím třeba italské těstoviny. S nimi ale takový úspěch nemám, pokud zrovna nejsou s červenou omáčkou. (smích) Kdybych vařila jen pro sebe a manžela, bylo by to něco lehčího, spíš středozemní kuchyň.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.