Celebrity

29. března 2023 05:30

David Laštovka

Ladislav Křiváček byl podivín v rolích i ve skutečnosti. Svérázný herec zemřel předčasně

K jeho image neodmyslitelně patřily dlouhé vlasy a neupravený vzhled. Ladislav Křiváček (†48) měl mezi herci pověst podivína, který se s nikým nedružil a nepřátelil. Sotva odehrál, co měl, zmizel do ústraní. O jeho zvláštní povaze dodnes kolují hotové legendy.

Herec Ladislav Křiváček před kamerou obvykle představoval postavy cholerických, výbušných, impulzivních, mnohdy až psychicky narušených jedinců. Podle mnohých kolegů, kteří ho zažili, takový býval i ve skutečnosti. „Byl to svéráz. I když se nikdy moc nebavil, měl jsem ho rád. Byl hodně svůj. Ale byla s ním sranda. K tomu, aby ho člověk nastartoval, stačilo opravdu málo. Byl to rozený cholerik,“ zavzpomínal pro web Prima Ženy herec Jiří Krampol.

Přečtěte si také: Jiří Krampol běduje nad penzí 25 tisíc. Nemít přivýdělek, můžu jít pod most

Vybavil si i konkrétní historky, které s ním prožil. „On byl v nižším ročníku na DAMU než já, ale zkoušel s námi jednu hru. Pan profesor Nedbal nás vzal na pivo. Servírka nám ho všem přinesla, ale na Křiváčka zapomněla. On se strašně rozzuřil a začal křičet: „Přines mi okamžitě pivo, nebo se neznám!“ Holka byla v šoku, rozbrečela se, obrátila se na pana profesora Nedbala se slzami v očích: „To máte teda pěkně vychované žáky.“ Nedbal nehnul ani brvou, otočil se na mě a povídá: „Krampoule, objednej si pivo.“ Tak já s úsměvem na rtu: „Slečno, prosím vás... Byla byste tak laskavá a přinesla mi pivo?“ Nato Nedbal spokojeně zakýval hlavou a pravil: „Tak vidíte, slečno, Krampoul.... To je můj žák! Křiváček? To je žák paní profesorky Fabiánové,“ vylíčil s úsměvem Krampol.

U milenky létaly facky

Také soukromý život Ladislava Křiváčka byl zahalen tajemstvím. Nikomu se nesvěřoval. „Co vím, tak si na nějaké vážné známosti nepotrpěl. Ty vztahy měl zvláštní, prapodivné. Vyprávělo se o něm, že měl milenku, která byla vdaná. A jak byl jednou u ní doma, tak se nečekaně vrátil její manžel z pracovní cesty. Křiváček se schoval do skříně. Jenže ta ženská nekouřila a on jo, a to je prozradilo. Podváděný manžel v popelníku našel dva vajgly a vystartoval na ženu: „Ty tady někoho máš?“ A ona celá vyděšená: „Ne, nikdo tu není.“ Vtom Křiváček vylezl ze skříně, vlepil jí facku a zařval: „Ty mrcho, já jsem pro tebe nikdo?“ vybavil si ještě Jiří Krampol.

Křiváček byl nervák od přírody. Neustále se stresoval a všechno si až moc bral. Nervy a stresy se mu nakonec staly osudnými. Zemřel v pouhých osmačtyřiceti letech. Příčinou byl infarkt.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 6. 2023

Po emocionální spoušti, kterou jste prošli v posledních týdnech, bude období začínající dnešním dnem docela uklidňující. Těchto hladších a klidnějších vod můžete využít ke znovunalezení citové harmonie a zlepšení rovnováhy svého energetického toku. Navíc, Berani, pokud vaše fyzické zdraví není zcela odpovídající, nadcházející týdny by vám měly poskytnout příležitost k odpočinku a regeneraci.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.