Celebrity

1. prosince 2022 15:47

Eliška Reiglová

Jiří Krampol běduje nad penzí 25 tisíc. Nemít přivýdělek, můžu jít pod most

Herec a moderátor Jiří Krampol (84) si zahrál v desítkách filmů a seriálů a moderoval řadu pořadů. Čas od času ho potrápí zdravotní problémy, což je vzhledem k jeho věku pochopitelné, ale nucený odpočinek mu brání v práci a omezuje tak přítok finančních prostředků. Nyní se legendární bavič, aktuálně ležící v nemocnici kvůli nemocným průduškám, svěřil, že z penze 25 tisíc korun by nevyžil.

Jiří Krampol dlouhodobě bydlí v centru Prahy. Taková lokalita je pro něj praktická nejen z hlediska pracovního, v okolí si už za dlouhá léta vybudoval síť kontaktů. Přestěhování jinam je pro něj tedy nemyslitelné, byť z jeho slov vyplývá, že život v metropoli ho stojí tolik, že si nemůže dovolit nepracovat.

„Nechci si stěžovat, ale je fakt, že kdybych neměl jako umělec stálý přivýdělek, tak můžu jít rovnou s krabičákem pod most. Penzi, která je 25 tisíc korun, spolkne činže, takže co vydělám navíc při vystupování, to mám teprve na provoz,“ sdělil webu eXtra.cz.

Šetření peněz

Jiří Krampol nepatří k lidem, kteří by rozhazovali peníze. Naopak se v této složité době snaží vymýšlet, jak ušetřit. Například na pravidelné stravování v restauracích si nyní moc nepotrpí.

„Naštěstí mi vaří zdravotní bratr Honza, skvělý člověk, který o mě pečuje a stará se, abych měl doma čisto a pořádek. Sem tam jdu s nějakou dámou na večeři, ale ty toho moc nesnědí. A nepiju a nekouřím, tak se to dá snést,“ dodala herecká legenda.

Vzpomínky na nízké mzdy

Kromě moderování a herectví se Jiří Krampol věnoval také dabingu a jeho hlas bude vždy už neodmyslitelně spojován s francouzským hercem Jean-Paulem Belmondem. Plat ale tehdy nebyl valný, například za dabing kultovního snímku Muž z Ria tehdy inkasoval 2 760 korun hrubého.

„A to jsme měli jeden z nejlepších dabingů na světě. Stačí vzpomenout na pana Filipovského, Hrušínského, Vosku a další úžasné herce. Všichni jsme to dělali jen za pár korun, ale ta práce za to stála,“ řekl Krampol v minulosti pro Prima Ženy.

Úspory v tahu

Oblíbený herec si za svou kariéru vydělal peněz víc než dost, ale finanční polštář, který by se mu teď zřejmě dle jeho slov hodil, si nevytvořil. Rozhodl se naspořené peníze investovat do zážitků a na možný příchod horších časů nemyslel.

„I když jsem v životě vydělal dost peněz, vrazil jsem je všechny do cestování. Procestoval jsem snad pětačtyřicet zemí, jezdili jsme několikrát do roka k moři. Ty zážitky už mi nikdo nevezme a rozhodně toho nelituju,“ sdělil pro Prima Ženy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.