Celebrity

2. června 2022 06:02

David Laštovka

Jiří Krampol dostal druhou šanci: S mladou přítelkyní je mi hezky. Svatba? Uvidíme

To, co se v posledních dnech děje okolo jeho kamarádky a kolegyně Dagmar Patrasové, Jiřímu Krampolovi není lhostejné. Jak to má herec, bavič, dabér a moderátor s novou mladou láskou? Bude letos svatba? A na jaký zážitek s hercem Josefem Abrhámem, se kterým chodil na DAMU, nikdy nezapomene?

Felix Slováček s Dagmar Patrasovou patří mezi vaše dlouholeté a blízké přátele. Felix tvrdí, že Dáda zase pije, ona to označuje za lži. Jak to tedy je?

S Felixem se o tom bavíme už dlouho. Dáda má problém, který bohužel odmítá sama řešit. Ona si myslí, že to má pod kontrolou, ale nemá. Je mi to strašně líto. Vždyť ji znám od šestnácti let, krásná, nadaná holka a takhle si ničí život... Je to smutný, no... Je mi to líto i kvůli Felixovi a jejich dětem. Sám vím, o čem mluvím.

Ano. Vy jste podobnou situaci zažil s vaší manželkou Hanou...

Kdo to nezažil, tak neví... Problém je, že pokud ten člověk se sebou sám nechce dobrovolně něco udělat, tak nemáte šanci něco změnit. Tak to bohužel je. Prostě bezmoc.

Zkoušel jste si jako blízký přítel o tom s Dádou promluvit?

Samozřejmě, ale nebylo to nic platné. Řekla mi, že kecám. Vzala si do hlavy, že si jen občas dá skleničku, že pije jako každý jiný člověk. Vůbec si nechce připustit, že má problém. I když jí to říkají všichni, stejně si nedá říct. Jediná šance je zavřít ji bez milosti na několik měsíců do léčebny. Jinak to může skončit hodně špatně. Zaplaťpánbůh, že se při té nehodě, jak naposledy bourala, nikomu nic nestalo. To byla první výstraha, první varování shora.

Vy ale nyní zažíváte celkem spokojené životní období. Nedávno jste prozradil, že jste se zamiloval a máte novou lásku, která je o dvě generace mladší. Jak vám to spolu klape?

Je mi s ní moc hezky a víc o tom nemám potřebu povídat. Ona po mediálním zájmu netouží.

Nevyloučil jste, že se popáté oženíte. Bude letos svatba?

Uvidíme. (smích)

V červenci oslavíte čtyřiaosmdesáté narozeniny. Jak se cítíte po zdravotní stránce?

Kromě problémů s průduškami, které mě provázejí už od dětství, mě snad až do sedmdesátky nic jiného netrápilo. Pak mi zjistili srdeční arytmii a dostal jsem kardiostimulátor. Loni na konci roku jsem prodělal těžký zápal plic a vypadalo to, že je konec. Dostal jsem druhou šanci. Užívám si každého dne. Jsem šťastný, že stále můžu dělat práci, která mě baví.

Je pravda, že jste šel na DAMU jen proto, abyste tam potkal herečku Milenu Dvorskou?

Je to tak. Strašně se mi líbila. Kvůli ní jsem byl v kině na pohádce Sůl nad zlato snad dvacetkrát. Zjistil jsem, že chodí na DAMU, tak jsem se tam zašel podívat, a když už jsem tam byl, rovnou si vyplnil přihlášku a oni mě vzali.

Jiří Krampol promluvil o Dádě Patrasové

A setkali jste se tam spolu?

Ano. Na chodbě. Že konečně tváří v tvář vidím tu pohádkovou, nádhernou Marušku, pro mě bylo jako sen. Oslovil jsem ji, ona mě poslala do hajzlu a tím moje platonická láska o ní skončila. (smích)

Jak vzpomínáte na léta strávená na DAMU? Pokud se nepletu, v ročníku s vámi byl například i Petr Čepek, Ladislav Mrkvička, Josef Abrhám nebo Václav Sloup...

Byla to krásná léta. Užili jsme si strašně moc legrace. Byli jsme tam bezvadná parta, měli perfektní profesory. Ke zkouškám tehdy přišlo snad čtyři sta adeptů, do těch užších zkoušek se dostalo nějakých osmdesát, do těch ještě užších pak třicet a nakonec nás bylo dvanáct. Později k nám přidali ještě Pepíka Abrháma, který do té doby chodil na vysokou školu v Bratislavě. Senzační herec a chlap.

Zapojoval se s vámi do tradičních studentských radovánek?

Byli jsme všichni kamarádi a chodili samozřejmě i na pivo. Pepík tomu ale nikdy moc nedal. Nebyl tedy abstinent, to ne, ale moc nepil. Už tehdy byl velmi noblesní, úžasně hrál na piano. Na druhou stranu dokázal být i velký recesista.

Prý jste spolu zažili veselou příhodu na Slovensku během natáčení třídílného filmu Štipku soli, který Josef Abrhám natáčel krátce po svatbě s Libuší Šafránkovou... O co šlo?

Točilo se to asi tři měsíce a my na Slovensku volný čas trávili spolu. Po večerech jsme chodili do kina. Když nás tam spatřila uvaděčka, úplně zkoprněla, vyvalila oči, běžela za kolegyní a volala, že je tam ten slavný herec Jan Tříska. Tím myslela mě. Pepík se tomu samozřejmě začal smát, čímž na sebe upoutal pozornost. Uvaděčka se na něj podívala, spráskla ruce a vyhrkla: „To snad není možné! On je tu i pan Somr!“ Jo, s Pepíkem jsme se hodně nasmáli.

Půjdete na jeho pohřeb?

Pohřby nesnáším, nechodím na ně.

Kdy jste se spolu viděli naposledy?

Asi před pěti lety. Je mi hrozně líto, že odešel. Měl jsem ho strašně rád.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.