Celebrity

27. května 2022 13:05

Josef Šťastna

Půjde Patrasová na léčení? Felix Slováček dal od manželky ruce pryč, Dáda je sama

Herečka a manželka Felixe Slováčka (79) Dagmar Patrasová (66) měla v pondělí autonehodu a pak nebyla schopná mluvit s novináři. Navíc se odmítla podrobit testu na alkohol. To jsou příznaky, které vyvolávají spekulace, zda Dáda neřídila pod vlivem a neměla by jít na léčení. Felix Slováček dříve prosazoval, aby se jeho manželka svěřila do péče odborníků. Nyní ale od ní dává ruce pryč.

Královna dětských srdcí a dříve hojně obsazovaná herečka, o které její manžel Felix tvrdí, že má dlouhodobé problémy s alkoholem, nabourala auto už podruhé. V roce 2018 nadýchala 2,5 promile alkoholu a musela odevzdat řidičský průkaz. O ten zřejmě znovu přijde, protože po pondělní nehodě policistům sdělila, že řidičák u sebe nemá a odmítla se podrobit testu na přítomnost omamných látek v krvi. Spekuluje se, že ani v pondělí Patrasová neměla za volantem čisté svědomí.

Felix Slováček v minulosti opakovaně mluvil o tom, že nejlepší by bylo, aby manželka nastoupila na léčení. Stejný názor měla i jeho bývalá partnerka Lucie Gelemová, která hovořila o tom, že je hrozivé se dívat, když člověka ničí alkohol. Gelemová několikrát uvedla, že Felix měl u ní klid, který doma nenacházel.

Po pondělní nehodě ale Slováček pro web Prima Ženy odmítl hovořit o tom, zda by jeho manželka měla nyní už opravdu na léčení nastoupit. Omluvil se, že toto řešit nebude, protože na to nemá čas a chuť. Uznávaný hudebník byl po nehodě své ženy hodně podrážděný a dotaz redakce Prima Ženy odbyl s tím, že nyní řeší důležitější věci, než je případný nástup jeho ženy na léčení. Rodinný přítel Jiří Krampol by však protialkoholní léčebnu Dádě doporučil.

Alkoholikovi musí pomoci i rodina, říká expert

Odborníci přitom říkají, že pro jedince je těžké léčení zvládnout, když necítí podporu z rodiny. Podle přednosty Kliniky adiktologie z Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Michala Miovského musí nemocnému člověku pomoci celá rodina. Když je člověk osamocený, tak boj s démony zvládá s obtížemi.

„Je dobré si uvědomit, že se bavíme o diagnóze, která zasahuje celý rodinný systém, a to oboustranně. Jednak téměř neexistuje rodina, kde by tento problém byl izolovaný a nesouvisel s jinými členy, a jednak to platí skutečně také opačně. To, že se někdo z rodiny rozpije, velmi často souvisí s jinými problémy v rodině a v širším okolí,“ vysvětlil Michal Miovský pro deník Blesk.

Je ale otázkou, jak velkou oporu by případně Dagmar Patrasová našla u svého manžela. Zdá se, že Felix Slováček se dostal do fáze, kdy před rodinnými problémy chce utíkat. „S Dádou už nechci nic mít, nechci s ní ani trávit čas doma,“ řekl Blesku saxofonista, který se chce od manželky distancovat. To není pro Dádu dobrá zpráva, v současné době a složitém psychickém rozpoložení by určitě neměla být osamocená.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 6. 2023

Berani, kdybyste měli ve firmě na starosti personální oddělení, začali byste dnes kompletně měnit náborový proces. Zaměřili byste se spíše na lidský faktor než na diplomy a ocenění, kterými lidé mávají na důkaz svých schopností. Důvěra v lidi v kombinaci s důvěrou ve vlastní instinkty by se vám mohla vyplatit více, než si dokážete představit.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.