Celebrity

25. května 2022 11:59

Josef Šťastna

Dostat alkoholika na léčení je těžké. Z nehody Patrasové je šokovaná i dcera Anna

Pondělní autonehoda Dagmar Patrasové (66), po které odmítla test na přítomnost alkoholu, znovu vyvolala dohady, zda je herečka v dobrém zdravotním a duševním stavu. Z celé situace je velmi rozladěný její manžel Felix Slováček (79) i její dcera Anna Slováčková (26).

Královna dětských srdcí nabourala auto už podruhé. V roce 2018 nadýchala 2,5 promile alkoholu a musela odevzdat řidičský průkaz. O ten zřejmě znovu přijde, protože po pondělní nehodě odmítla test na alkohol. Nehodu ale stále vyšetřuje pražská policie.

„Řidička se na místě odmítla podrobit dechové zkoušce. V případě, že se řidič odmítne podrobit zkoušce i lékařskému vyšetření, hrozí mu zákaz řízení motorových vozidel až na dva roky a pokuta do výše 50 tisíc korun,“ popsal mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Felix Slováček je dost naštvaný

Z pondělní nehody je velmi otrávený Felix Slováček, který v úterý pořádal svou narozeninovou oslavu. Na tu Dagmar Patrasová nedorazila, zřejmě vyhodnotila, že není ideální chodit nyní před novináře. „Asi tam nepůjdu, protože… Prostě tam nepůjdu,“ uvedl herečka pro CNN Prima NEWS před oslavou. Od té doby se odmlčela a s novináři nekomunikuje.

Na tatínkovu oslavu nakonec nepřišla ani Anička Slováčková. Ta původně měla tátovi na večírku zazpívat. Podle webu expres.cz velmi těžce nese, že její maminka měla další incident a po nehodě nebyla schopná souvisle komunikovat.

Slováček chtěl Dádu Patrasovou dostat na léčení

Už v minulosti Felix Slováček mluvil o tom, že bude nutné manželku přemluvit, aby nastoupila na léčení. „O jejím problému vím už několik let, deset nebo patnáct. Všichni vidí jenom to, že já jsem ten nejhorší, že se na ni vykašlu. Ale žít s člověkem, který pije, je peklo,“ uvedl Slováček pro deník Blesk už v roce 2018.

Postupně se ke stavu své manželky před novináři několikrát vrátil s tím, že by si přál, aby Dádě pomohli odborníci. Po pondělní nehodě ale o alkoholu mluvit nechtěl. Byl podrážděný a dotaz redakce Prima Ženy odbyl s tím, že nyní řeší důležitější věci, než je případný nástup jeho ženy na léčení.

Podle přednosty Kliniky adiktologie z Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Michala Miovského musí nemocnému člověku pomoci celá rodina. Když je člověk osamocený, tak boj s démony zvládá s obtížemi.

„Je dobré si uvědomit, že se bavíme o diagnóze, která zasahuje celý rodinný systém, a to oboustranně. Jednak téměř neexistuje rodina, kde by tento problém byl izolovaný a nesouvisel s jinými členy, a jednak to platí skutečně také opačně. To, že se někdo z rodiny rozpije, velmi často souvisí s jinými problémy v rodině a v širším okolí,“ vysvětlil Miovský pro Blesk. Pokud rodina problém bagatelizuje, pokud další členové rodiny mají k alkoholu kladný vztah, pokud je sklenička vždy po ruce, tak je boj se závislostí téměř nemožný.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.