Celebrity

14. května 2022 06:05

Petra Kloidová

Fanánek o alkoholu: Když jsem nepil, byl jsem smutnej. V kapele je vysoká úmrtnost

Zpěvák kapely Tři sestry promluvil o smrti v kapele, a proč už nehodlá abstinovat. Svět bez alkoholu je podle zpěváka nebarevný a smutný.

Lou Fanánek Hagen přiznal, že v legendární kapele mají vysokou úmrtnost, která tak trochu odpovídá jejich životnímu stylu. „Z původní sestavy Tří sester zbyli už jen dva hrající a jeden trvale nehrající člen. Žijící jsme tři. Máme velkou úmrtnost. Máme už asi pět nebo šest předčasně a většinou tragicky odešlých členů. To nemá ani Olympic, a to hrají o dvacet let déle,“ uvažuje Fanánek s tím, že kapelu už chtěl nejednou opustit.

Jednou za to mohla i nečekaná smrt jednoho z členů kapely. „Občas jsem to chtěl zabalit, občas byly v kapele pnutí, pak úmrtí bubeníka Hadra v 96. roce, to jsme si říkali, jestli vůbec budeme shánět bubeníka,“ vzpomíná na těžké období kapely Fanánek.

Kdy byly Tři sestry nejblíže k rozpadu?

Zpěvák přiznal, že byly i okamžiky, kdy se chtěla kapela rozloučit s Fanánkem. Největší pnutí v kapele přinesla jeho sólová deska, o které se členům nezmínil. Kapela mu pak poslala doporučený dopis: „Nebejt Sester, jsi hovno a honíš dělníky po stavbě.“

„To je pravda. A taky je pravda, že bych asi honil dělníky po stavbě. Napsali mi to dokonce doporučeným dopisem. Tak asi jsem jim měl říct, že vydávám desku. Ale nechtěl jsem mít konflikty. To jsem se naučil doma. Než abych měl konflikt s matkou, tak jsem do poslední chvíle všechno zatloukal. Stejně by byl průšvih, tak byl, ale aspoň jsem si ještě užil. Měl jsem pocit, že nevydám desku, a ještě bude průšvih, že jsem na to vůbec myslel,“ přemýšlí Fanánek, který v mládí přišel o nohu kvůli vlaku.

Nutnost komunikace mezi lidmi a kolegy prý pochopil až v pozdějším věku. „Ale postupně jsem se učil, že se dá s lidmi komunikovat. Myslím, že jsem udělal velký pokrok,“ uznává muzikant, s nímž to v kapele neměli jednoduché.

Koncerty bez alkoholu, nebo s ním?

Lou Fanánek Hagen otevřeně mluví o tom, že na některé koncerty nemá jedinou vzpomínku. „Jsou koncerty, které si nepamatuju. Nevím, co je horší, jestli suchý Fanánek, nebo hrozná švanda, která končí ve dvou třetinách, protože pěvec se zhroutí na zem. Hele, když chtěj kvalitu, musí si to pustit z cédéčka, živej koncert je živej koncert,“ vysvětluje. Fanánek měl dokonce období, kdy zkoušel abstinovat, ale to popisuje jako hodně smutné.

„Měl jsem období, kdy jsem zkoušel abstinovat, ale bezúspěšně. Je to nebarevnej svět. Jako dá se to, člověk má pochybnou pýchu, že nic nepije. Když jsem nepil, byl jsem hodně smutnej. Dokonce lidi vzpomínají na koncerty, kdy jsem nepil, že jsem tam byl trošku za trest. Vstupný jim nevrátím, ale lituju je a slibuju, že už odteď to dělat nebudu. Každý koncert bude prožitý správně,“ slibuje Lou Fanánek Hagen v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 10. 6. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a odejít. Řiďte se tímto instinktem a dejte se do práce. Toužíte se pustit do práce na určitých projektech. Klíčové pro vás nyní je, abyste se ujistili, že ty, které jsou již zahájeny, budou dokončeny dříve, než se pustíte do dalších. Nedovolte lidem, aby vám stáli v cestě k pokroku. V případě potřeby uchopte otěže do svých rukou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.