Sex a vztahy

31. července 2019 06:00

redakce Prima Zoom

7 důvodů, proč je někdy rozvod lepší než špatné manželství!

Když se vdáváme, máme ten slastný pocit, že jsme našli svého “pana Božského”, prostě partnera na celý život. Bohužel však statistiky mluví jasně, jedno ze čtyř manželství končí rozvodem. Proč je někdy lepší se rozvést než se trápit v nefunkčním vztahu?

Rozvod není nic příjemného, ale doba naštěstí pokročila a už vás maloměšťácky necejchuje hanbou a vinou. Přesto vás taková zkušenost poznamená. Snažíte se bojovat o manželství kvůli dětem, statusu manželky i kvůli pocitu, že přece nezahodíte společné roky života.

Někdy to ale prostě nefunguje, ať děláte, co děláte. A rozvod se nakonec jeví jako úlevné řešení situace.

Ačkoli to vypadá, že vás po rozvodu čekají jen oči pro pláč, tahanice o děti a majetek nebo samota, nemusí tomu tak být. Věřte nebo ne, i na rozvodu se dají najít pozitiva a benefity pro váš život.

Tady máte několik důvodů, proč je lepší odejít než zůstat v nezdravém manželství:

Budete mít větší šanci potkat toho pravého

Když jste vdaná, podvědomě se snažíte držet se od opačného pohlaví, aby váš partner nežárlil. Tak samozřejmě propásnete spoustu příležitostí potkat skvělé lidi a navázat nové kontakty. Když jste šťastně vdaná, je to samozřejmě v pořádku! Ale pokud máte pocit, že vaše manželství připomíná Papinův hrnec, rozvod vám může pomoci nakonec najít tu pravou lásku a partnera přesně pro vás. Některé studie skutečně ukazují, že lidé, kteří se znovu berou, mají menší pravděpodobnost, že se rozvedou. Lépe se znají a mají více zkušeností i trpělivosti.

Svou energii můžete věnovat osobnímu růstu

Pokud zůstanete delší dobu ve špatném manželství, vaše emocionální pohoda se vytratí a vy se ztrácíte. Vzpomínáte si na své staré koníčky nebo na věci, které vám přinášely dříve radost? Podporuje manžel vaše rozhodnutí a záliby? Užíváte si teď svého života? Pokud jsou vaše odpovědi „ne“, možná je čas udělat nějaké změny.

Po rozvodu mnoho lidí potvrzuje, že se se vrhli na osobní růst a dali energii do sebe, místo do nefunkčního vztahu.

Budete se cítit šťastněji

Věřte tomu nebo ne, ale když se dostanete pryč ze špatného manželství, sice ztratíte manžela, ale místo toho získáte štěstí. Život je příliš krátký na to, aby jste ho vyplýtvala na špatné vztahy! A pokud neřešíte už nic jiného, než jak jste nešťastná se svým partnerem, je vážně čas jít.

Rozvod může být zpočátku šok, ale později budete moci tuto stránku otočit a otevřít novou kapitolu ve svém životě. Je pravděpodobné, že bude o moc šťastnější než ta předchozí. Některé výzkumy ukazují, že muži i ženy se cítí šťastnější už 5 let po skončení manželství, protože se cítí více spokojeni se svými životy.

Vaše děti budou více v pohodě

Hlavně udržet manželství kvůli dětem, to zní v hlavách zodpovědných maminek a tatínků. Pokud to ale nejde a trápení visí ve vzduchu den co den, věřte, že rozvod nakonec může být šťastnější řešení než neustálé dusno.

Vaše děti slyší sarkasmus a hádky a mohou se neustále cítit ve stresu. Takto se nenaučí, co je to zdravý vztah plný lásky, což by mohlo vést k obrovským problémům v jejich budoucím osobním životě. Pokud tedy nechcete ničit psychický stav vašeho dítěte, měli byste jim ukázat, jak se vzájemně respektovat a najít kompromis. A nezapomeňte na zlaté pravidlo – šťastný rodič znamená šťastné dítě.

Zlepší se vám zdraví

Většina lidí věří, že manželství posiluje zdraví, ale v případě špatného manželství to vůbec nefunguje. Naopak, nešťastné, konfliktní manželství může být pro vás zdravotně horší.

Studie potvrzují, že život v nepřátelském vztahu může být stejně fyzicky škodlivý jako příliš mnoho alkoholu nebo chronický pracovní stres. Takže pokud jste ještě nenašli cestu ven ze špatného vztahu, máte zvýšené riziko srdečních onemocnění, rakoviny, artritidy, diabetu a slabšího imunitního systému. Navíc i malé řezy a rány na kůži se hojí o 40 % pomaleji!

Začnete vypadat lépe

Po rozvodu se můžete dočkat změn k lepšímu i ve vašem vzhledu. Spousta lidí přiznává, že znovunabytá vnitřní pohoda a sebevědomí přispěly k tomu, že se začali cítit lépe a živěji. Jak jejich vnitřní já rozkvétalo, jejich vzhled se pomalu změnil k lepšímu.

A co víc, po rozvodu má většina lidí tendenci změnit svůj zevnějšek záměrně – začnou na sobě více pracovat, kupovat si nové oblečení, aktualizovat make-up a tak dále. Tyto změny také pomáhají zlepšit jejich sebedůvěru a pocit pohody. A ukázat okolí, že jste znovu ve hře!

Budete mít jednodušší odchod do důchodu

Zřídkakdy nás rozvod finančně nepoznamená. Avšak z dlouhodobého hlediska může být skutečně finančně prospěšný! Některé studie dokazují, že rozvedené ženy, které se nikdy nevdaly znovu, jsou často ve stáří velmi dobře zajištěné.

Po rozvodu se obvykle zaměřují na svou kariéru a pracují více hodin než dříve, zvláště pak ženy ve středním věku s odrostlými dětmi. Najednou máte finance také pro sebe, dokonce můžete výrazně zvýšit příspěvky na své důchodové zabezpečení.

Sdílejte článek
Štítky rozvod láska vztahy

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 31. 5. 2023

Autority, které vás dosud provázely, vás mohou konfrontovat. Nastala hodina, kdy můžete odložit své obavy a vydat se po své cestě. To je nepochybně velmi pozitivní stav. Znamená to, že dospíváte, Berani. Kromě toho vám nic nebrání v tom, abyste čas od času požádali o pomoc, pokud ji budete potřebovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.