Sex a vztahy

7. listopadu 2018 07:30

redakce Prima Zoom

Jak po nevěře utužit vztah? A  jde to vůbec?

Nevěra byla, je a bude součástí našeho života. Pokud vám vklouzla do vašeho soužití a vy teď nevíte, jak se přes ni dostat, poradíme vám. Nicméně je třeba praktikovat tyto rady, v opačném případě váš vztah pošlete do věčných lovišť.

Ještě než se dostaneme k jádru pudla, musíte mít jasno v tom, zda vztah opravdu chcete zachránit a žít spolu zase spořádaně vedle sebe, nebo nevěrníka pořád dokola jenom dusit. S variantou číslo dvě to nebude mít dlouhého trvání a brzy nato půjdete od sebe. Stejně jako naprostá většina těch, která měla co do činění s nevěrnou pletkou a nedržela se níže uvedených zásad.

Musíte mít opravdu zásadní důvod, proč být spolu!

Zapomeňte na řeči, čím nás krmí rodiče typu – už jste se vzali, tak to spolu nějak vybojujte, děti vás potřebují nebo zůstaňte spolu kvůli penězům, když už máte tu hypotéku napůl. Tohle všechno jsou sice možná důvody, ale ne zcela opodstatněné.

Aby záchranná mise měla šanci na úspěch, musíte se mít i nadále pořád rádi, a to i přes to všechno, co se ve vašem životě událo. Jedině tehdy to má smysl a trhlina, co dostal váš vztah, se může zhojit. A co na ni pomůže? Rozhodně čas a proces hojení urychlí ten strávený společně.

Nevyptávejte se, ani mu to nechtějte vrátit!

I když vás neskutečně bolelo to, co vyšlo najevo, musíte se naučit to celé hodit prostě za hlavu a jít dál. Nechtějte vědět, jaká byla ta žena, co milého dostala do postele, nezajímejte se o to, v čem byla asi lepší než vy. Pravdou je, že vůbec nemusela být lepší ani schopnější, než vy sama. Jen prostě byla svolná se vyspat s vaším mužským ve chvíli, kdy váš drahý dostal chuť a přišlo na něj „jaro“.

„Když mi Mirek řekl, že se vyspal se svojí asistentkou, myslela jsem, že to prostě nemůžeme ustát a taky jsme to neustáli. Pořád dokola jsem to vytahovalo, ptala se, křičela a pak zase brečela jako želva. Do dnešního dne jsem rozvedená a stále sama, mužským nevěřím a můj ex už je dávno šťastně ženatý. A ne, jeho vyvolenou se překvapivě Denisa nestala,“ popisuje svůj zážitek Michaela (42), které o lásce nechce už ani slyšet.

Zakažte si také pohnutky typu zub za zub. Vyspat se s někým jiným není problém, poměrně rychle byste na někoho takového natrefila. Nicméně to nevyřeší problém, který už máte s vaší láskou. Případně by se taky mohlo stát, že se zakoukáte ještě vy. A je to opravdu to, co chcete?!

Začněte spolu zase žít

Vymýšlejte různorodé výlety, pusťte se do rekonstrukce bydlení, vypadněte po dlouhé době na dovolenou. Prostě neseďte na zadku a nemyslete na to, ono se to kvůli tomu nespraví, právě naopak. Prostě ten chmurný zážitek zalepte těmi lepšími a uvidíte, že když zažijete něco nového, opět vás to spojí.

Důvěřovat je základ

Jednou vás sice zklamal nebo případně vy jeho, nicméně teď je na pořadu dne si jeho či její důvěru znovu získat. Pokud jdete na nějakou akci, napište mu, kam jdete a kdy se vrátíte, případně se zmiňte i o tom, že se vaše zábavná akce protáhne. Prostě komunikujte kdykoliv a o čemkoliv, ale hlavně tu buďte jeden pro druhého. Komunikace nejenom navozuje na důvěru, ale především dokáže vyzrát na všechny problémy.

Díky nevěře můžete taky začít znovu, pokud to s daným dotyčným stejně nebylo k vydržení

Hned, jak si uvědomíte, co se stalo a přestane se pouze a jenom trápit, je taky na čase začít žít jinak a lépe. Říká vám vaše srdce, rozum i intuice, že s ním žít už prostě nevydržíte? Tak to rozpusťte, poplakejte si, zanadávejte si na všechny světové strany a začněte nově. On se přece kvůli tomu nevěrnému prevítovi svět nezboří. Jen si to vždycky chvíli myslíme, než na něj opravdu zapomeneme. A až se tak stane, tak se vám život odvděčí něčím jednoduše báječným.

-LZ-

Sdílejte článek
Štítky láska nevěra manželství Sex

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.