Sex a vztahy

5. září 2019 17:40

Martina Čerňanská

Jak se seznamuje moderní žena? Sbalí chlapa sama!

Syndrom nazývaný Bridget Jonesová – to je palčivý problém moderních mladých žen. Je jim třicet let a více, jsou hezké, úspěšné, krásně oblečené, slušně vydělávají, mají útulný byt, a přece jim něco schází.

Vlastně to nejdůležitější, co žena k životu potřebuje. Schází jim partner, hlava rodiny, budoucí otec jejich dětí. Tohle všechno "zavinila" tolik velebená antikoncepční pilulka. Osvobodila sice ženy od nepříjemností spojených s nechtěným početím, na druhou stranu jim tak trochu zkomplikovala život. Muži se do ženění už tolik nehrnou. Dřív mívali svázané ruce – partnerka byla těhotná, a tak nebylo o čem diskutovat, konala se svatba. Dnes už taková situace nastane málokdy.

Čekáte v koutě?

Moderní emancipovaná žena má právo sama si rozhodnout o tom, kdy přesně a s kým chce mít miminko. Avšak v dnešní době může velmi lehce dojít k tomu, že se žena sice rozhodne, že nastal ten správný čas, neboť oslavila pětatřicáté narozeniny – ale po ruce není žádný partner. V takovém případě je nezbytně nutné rychle ho začít shánět. A tohle za vás, dámy, nikdo neudělá. Zejména máte-li hlavu plnou předsudků. Myslíte si, že žena musí vždy čekat na to, až ji muž osloví? Že s tím nemůže začít sama? V tom případě žijete v předminulém století a zbytečně si komplikujete život.

Pozor, aby hned neutekl

Seznamovacích triků, které mají ženám při navazování kontaktu s vysněným idolem pomáhat, existuje celá řada. Kámen úrazu je bohužel v tom, že ženy ze strachu, aby nevypadaly příliš povolně, se tváří a v horším případě i chovají velmi nedobytně. Pokud se muže nepřekonatelně ostýcháte oslovit, je tedy aspoň třeba dát mu najevo, že vám jeho eventuální dvoření není proti mysli. Více než polovina mužů totiž v průzkumu uvedla, že pokud se žena během jejich pokusu o seznámení tváří rezervovaně, raději se stáhnou. Nikde není řečeno, že se musíte tajemnému neznámému hned vrhat kolem krku, pro začátek stačí, když se na něho nebudete dívat s úšklebkem nebo opovržením.

Zajímavá a přitažlivá

Teď možná namítnete, že nejste hlučná a suverénní, a tak nikoho "balit" nedokážete. To je omyl, zvládnete to. Prostě ho k sobě lstivě přilákáte. A to půjde, i když se považujete za pasivní stydlivou bytost. Budete se při seznamování červenat a koktat? To nejenže nevadí, ale naopak, mužům se to většinou líbí, považují to za roztomilé. Kdybyste si hrála na sebevědomou lvici, bylo by ostatně hned poznat, že je to jen divadlo. Nejlepší je za všech okolností zůstat sama sebou. I při seznamování. Nestrhávejte na sebe pozornost, ale také nezalézejte do kouta. A přestaňte si myslet, že nejste zajímavá. Teprve až si začnete připadat zajímavá a přitažlivá, muži si konečně všimnou, že taková skutečně jste.

autor: Eva Michorová

Sdílejte článek
Štítky láska rande Bridget Jones moderní žena Bridget Jonesová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.