Sex a vztahy

16. listopadu 2018 06:00

redakce Prima Zoom

Na kterém rande se pozná, zda si budete rozumět?

První schůzku provází vždy nervozita. Snažíme se udělat dojem a také zjišťujeme, zda je zrovna tenhle TEN pravý. To se ale málokdy pozná napoprvé.

O prvních schůzkách už toho bylo napsáno mnoho. Všichni víme, že kromě správného výběru oblečení a velice důkladné hygieny bychom se měli zaměřit i na to, abychom neříkali hloupé, či dokonce vulgární vtipy, nekomentovali politickou situaci, nenaříkali na zdravotní problémy a nevyjmenovávali je, nemluvili stále jen o sobě, ale naslouchali i tomu druhému. Zkrátka dobře víme, že se musíme přísně hlídat a dělat dobrý dojem. To je sice pěkné, ale naším cílem je nejen to, aby náš protějšek neutekl, ale zejména to, najít spřízněnou duši, se kterou si budeme rozumět. A to se jen málokdy pozná napoprvé.

Která schůzka rozhodne?

Na druhou stranu to podle moderních psychologů nemusí být běh na dlouhou trať. Někteří se shodují na tom, že rozhodující je už třetí schůzka. Tady dojde, jak se říká, na lámání chleba. Budete-li mít oči otevřené a budete-li se pořádně soustředit, nelze vyloučit, že rande číslo tři bude zásadní. Protože rozhodnout se hned na prvním by mohlo být zbrklé a druhou schůzku nazývejme "zahřívacím kolem". Klíčová je třetí. Tady už jste schopna vypozorovat klady, případně zápory, které se nápadně opakují, a vyvodit z nich závěr.

cholerické projevy?

Jste s ním už potřetí a on při každé sebemenší příležitosti zvyšuje hlas? Pronásleduje vás pocit, že se nemůžete ani nadechnout, aniž by k tomu on dal souhlas? Mluví o tom, že se pohádal s matkou, tetou, že řešil spor s kolegou v práci? Vynadal číšníkovi, že účet, který přinesl, je nestydatý podvod, že káva je studená a polévka moc horká? Utíkejte, seč vám síly stačí.

PŘEČTĚTE SI: 9 VĚCÍ, PO KTERÝCH MUŽI VE VZTAHU TOUŽÍ

Hovoří o mamince?

Už potřetí převedl řeč na téma: maminka. Nenazývá ji matkou, ale právě maminkou, mluví o ní téměř až zamilovaně, s neobyčejnou úctou. Také se kvůli ní opozdil, přiběhl "s jazykem na vestě" a s vysvětlením: "Musel jsem ještě zavézt maminku ke kadeřníkovi." To nevypadá dobře. Máte před sebou typického mamánka, a život s takovým bývá peklo.

Nedá se na něj spolehnout?

Není nic horšího než nespolehlivý partner, o takového se nemůžete opřít v krizové situaci, kterých život přináší neomezené množství. A pokud už v začátcích vztahu cítíte, že partnerovo slovo neplatí, raději co nejrychleji vycouvejte. Zapomíná peněženku, mobil, klíče? Jestli se mu tohle stává už na prvních schůzkách, je jasné, že jste narazili na někoho, kdo žije v chaosu. A to nebývá zrovna ideální partner.

Žárlí?

Hned na první schůzce přísně sledoval, na koho či kterým směrem se díváte. Nápadně dlouho se vyptával na vaše bývalé partnery, což je takhle ze začátku naprosto nevhodné, zejména když jste o tom sama nezačala. Přitom k žárlivosti nemá sebemenší důvod, nic o vás neví, a když se podíváte na číšníka, není to proto, že jste se do něho zamilovala, ale že si chcete objednal kávu. Žárlivci jsou jako partneři jedni z nejhorších. Prchejte!

-em-

Sdílejte článek
Štítky káva láska rande Sex vztah hygiena schůzka randění

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.