Celebrity

9. srpna 2023 12:00

David Laštovka

Lásky Petra Rychlého. Nejdříve herečka, pak tenistka. Tři synové a vyženěná dcera

Show Jana Krause (47) - Petr Rychlý se syny Matějem, Ondřejem a Petrem

Z oblíbeného herce, moderátora a baviče Petra Rychlého, který slaví 58. narozeniny, neustále vyzařuje pozitivní nálada a energie. V životě ovšem prožil chvíle, kdy měl k úsměvu a pohodě hodně daleko. Od smrti ho dělily hodiny. O co šlo?

Dlouhých šestnáct byla manželkou Petra Rychlého dabérka a herečka Pavla Rychlá, rozená Vojáčková. V manželství se jim narodili dva synové. Ondřej, který se věnuje herectví a režii, a Matěj, jenž pracuje jako reportér Krimi zpráv na CNN Prima NEWS. Herecký pár se rozešel v roce 2004.

Rychlý se poté zamiloval do bývalé tenistky Jany Pospíšilové, kterou si v roce 2006 vzal za ženu a díky tomu vyženil dceru Denisu. Spolu pak měli ještě syna Petra, který je zatím ještě studentem gymnázia. Na všechny své děti je velmi pyšný a nedělá mezi nimi rozdíly. „Denisu jsem vyženil a poznal, když jí byly čtyři roky, takže pro mě je dcerou,“ přiblížil v pořadu Show Jana Krause Petr Rychlý s tím, že je už dokonce hrdým čtyřnásobným dědečkem. Rodina je pro něj vším.

Manželka mu převozem do nemocnice zachránila život

Ne vždy byl ale jeho život tak radostný, šťastný a veselý. Když slavil své 57. narozeniny, objevily se u něj první příznaky problémů se srdcem. Dva měsíce je přehlížel, až ho postihl infarkt. Od smrti ho dělily hodiny. Pokud by ho do nemocnice prozíravě nepřivezla jeho manželka Jana, nemusel být už mezi živými. „Byl hodně unavený, ani nevstal z postele. Měl šílené kruhy pod očima. V neděli jsem mu řekla, že už musí někam jít, ale on nechtěl otravovat doktory. Nakonec jsme spolu odjeli a bylo to dobře. Pan doktor říkal, že druhý den by už nemusel přijet,“ prohlásila v pořadu 13. komnata hercova manželka.

Petr Rychlý skončil s těžkým infarktem myokardu, který byl způsobený přepracováním a stresem, v pražském IKEM. „Lékaři mi řekli, že mě tam nahoře musí mít rádi, že jsem přijel za pět vteřin dvanáct,“ poznamenal k tomu herec.

V minulosti kvůli nepovedenému podnikání přišel o balík peněz. „Otevřeli jsme si s manželkou na Václaváku obchod s italskou módou. Ale Italové šili přes zimu jen plesové šaty a já na tom prodělal půl milionu. Člověk se má držet své profese,“ uvedl Rychlý na rozhlasové stanici Dvojka. Od té doby už o podnikání nechce slyšet. „Vím, že touhle cestou už nepůjdu,“ dodal herec, který o pracovní nabídky rozhodně nemá nouzi. Už několik let patří k nejobsazovanějším českým hercům a dabérům.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.