Lenka soupeřům nabízí úplatek v případě vítězství. Šokuje bydlením a chlupy na stole

Lenka - Prostřeno! S28 (51)

Pondělní hostitelka Lenka se na svoji účast v Prostřeno! dobře nachystala. Uklidila dle svých slov více než na Vánoce, pořídila příbory a nakoupila maso, které nepřipravuje často. Zaujme falešnou hovězí polévkou a plzeňskou specialitou?

Souboj o nejlepší menu se tento týden odehrává v Plzeňském kraji. Pondělní hostitelka Lenka bydlí s patnáctiletou dcerou, o osm let mladším manželem a kočkami v menším bytě. Prostor působí stísněně, protože obývací pokoj je zároveň ložnicí a je zaplněný nábytkem. „Skříně máme z úsporných důvodů oboustranné, proto jsou dané doprostředka,“ vysvětluje Lenka. Jako by to soutěžící tušili, prohlašují, že nemají rádi kočky na stole a malé prostory. Proto jim v bytě nebude příjemně. Aby se mohla Lenka pořadu Prostřeno! zúčastnit, nakoupila lepší vybavení do kuchyně, dostatek příborů, vymalovala pokoj a vytřela skříně. Na menu si dala záležet, protože by ráda vyhrála. Bude podávat tataráček z chřestu a avokáda s mini rozpeky, což je krajová specialita. Jde o bochánky z kynutého těsta.

Jako polévku Lenka slibuje mňamku se sýrem a domácím drobením, dále medailonky z vepřové panenky s fazolovými lusky a šťouchanými bramborami a jako dezert bude lemon posset s jahodami. Jak na prima+ a vpodvečer na Prima uvidíte, Lenka prozradí, že svoje menu trénovala dopředu. Přesto se dopustí přešlapů. Těsto na rozpeky dostatečně nevykyne, do polévky musí použít dvě dochucovací bujonové kostky a vepřovou panenku na pánvi utrápí tak, že bude úplně tvrdá a vysušená. Toto maso prý nepřipravuje často, protože je drahé. Na stůl nedá slánku ani pepřenku, protože si stojí za chutí pokrmů. A protože si hosté o sůl neřekli, usoudí, že je vše v pořádku. Podle komentářů soutěžících to tak ale není. Pití si musejí nalévat sami, víno jim Lenka nabídne až v půlce večera. Navíc nemá otvírák, takže přinese lahev, vařečku – a poraďte si.

Podívejte se, jak do chodu večera zasáhnou chlupatá zvířátka:

Málo životního prostoru a klec pro manžela

Soutěžící nebudou tolik kritizovat u stolu, na kameru však budou mít připomínek více než dost. Příliš cibule v předkrmu, polévka moc obyčejná, podle Jakuba je maso v hlavním chodu tvrdé jako puk. Dezert se zase bude zdát někomu příliš kyselý. Žasnout budou soutěžící při šmejdění v pokoji, kde stolují. Skříně naskládané tak, že je v místnosti životního prostoru pomálu. Zarazí je něco, co vypadá jako dřevěná zábrana, a zavtipkují, že to bude asi klec pro manžela. Průšvih nastane, když se jim podaří vypustit zavřené kočky, které začnou chodit po stole nebo proniknou do kuchyně. Hostitelka strach z kočičích chlupů v jídle nemá, ovšem na jídelním stole jich bude dost.

Když pak budou ostatní vyzvídat něco více o hostitelce, zjistí, že je nezaměstnaná. To pro některé bude varovný signál. Není Lenka taktička? Ta se dušuje, že bude bodovat spravedlivě. Je prý soutěživá, ale přihlásila se z legrace. Soupeřům slibuje, že v případě výhry všechny odmění tisícikorunou. To podle Aleše není vhodné říkat a i ostatním její slova budou vrtat hlavou. Tipují, že by se jí hodily peníze. Ovlivní to bodování?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.