Mádl, Polívka a Šteindler na terapii pro erotomany. V nové komedii Pánský klub

Na poněkud svéráznou skupinovou terapii diváky zavede nová celovečerní komedie Pánský klub. Klienty atraktivní psychoterapeutky Lindy tvoří pestrá pětice různorodých mužských hrdinů v podání Jiřího Mádla, Bolka Polívky, Milana Šteindlera, Zdeňka Žáka a Martina Letáka. Podívejte se na první teaser k filmu!

Všichni jsou ve stejném pokušení – milují ženy, někdy až moc, a jejich milostný život potřebuje zásadní restart. Scénář k filmové komedii Pánský klub, v níž se rozjede svižná mozaika milostných eskapád jednotlivých klientů terapie, navazuje na stejnojmennou divácky úspěšnou divadelní hru z aktuálního repertoáru Divadla Na Jezerce a spojuje je částečně i herecké obsazení a autor a režisér Matěj Balcar. Do kin film Pánský klub uvede 2. června společnost Falcon.

V průběhu terapeutických sezení komičtí a leckdy neobratní hrdinové skrze příběhy ostatních účastníků lépe nahlížejí sami na sebe a začíná se ukazovat, že cesty ke štěstí mohou mít mnoho podob a že nikdy není pozdě se pokusit ve svých milostných životech něco napravit. A to jak ve vztazích, tak i v případě závislosti na sexu a erotice.

Jiří Mádl v roli erotického závisláka

„Cyril na terapii pro sexuálně závislé přišel preventivně, ještě vůbec nic neudělal, ale trápí ho erotické představy o jeho studentkách. Je velmi poctivý, nechce zničit své manželství a rozhodl se to řešit. V hloubi duše je to velký gentleman,“ uvádí herec Jiří Mádl, který ve filmu ztvárnil sympatického, nesmělého a trochu sucharského učitele na gymnáziu.

Notorického záletníka a do sebe zahleděného majitele cykloservisu Edu do terapie přihlásila nevěrou zraněná manželka. Ženy zkomplikovaly život i postaršímu scenáristovi na odpočinku a čerstvému vdovci Přemkovi, čistou hlavu a klid od něžného pohlaví si od terapie slibuje také vyžilý rocker Gigi, který má to nejlepší v hudbě i milostném životě už zdánlivě za sebou. Sestavu doplňuje mladý ajťák Martin, jenž své pravé já maskuje za tvrdší slupku velkého Casanovy, jeho vystupování však vzbuzuje spíše rozpaky.

Kristýna Hrušínská v režii vlastního manžela

„Milostný poměr ve formě nevěry se mi zdá jako skvělé téma pro komedii. Ve svém okolí jsem si o nevěře hodně vyslechl, navíc se určitým způsobem každého týká, každý má na ni nějaký názor a přináší spousty takzvaných smutnoveselých příběhů. Právě v této rozmanitosti spočívá její potenciál,“ říká režisér Matěj Balcar. Ten ve filmu Pánský klub, stejně jako v divadelním představení, režíruje v roli psycholožky vlastní ženu, herečku Kristýnu Hrušínskou. „Kristýna je první člověk, kterému dávám své věci číst, konkrétně do Pánského klubu vnesla ženský pohled na věc. Je to náš společný čtvrtý film, když počítám tři studentské, máme za sebou šest divadelních her a řadu reklam. Jsme už sehraný tandem a moc nás to baví,“ dodává Balcar.

Herci komedie Pánský klub

Hlavní ženskou roli navenek sebevědomé, avšak v jádru zranitelné a citlivé terapeutky ztvárnila herečka Kristýna Hrušínská, vnučka Rudolfa Hrušínského. Ve filmu se objeví i její otec Jan Hrušínský, dále v něm hrají Hana Vagnerová, Patricie Pagáčová, Dana Syslová, Nela Boudová, Rudolf Brukner nebo Miluše Šplechtová.

Producentem snímku je společnost Punk Film, která má na svém kontě například pohádku Čertí brko nebo celovečerní dokument Můj otec Antonín Kratochvíl, založila a provozuje i známé Muzeum Karla Zemana v Praze a v brzké době do kin uvede film o legendárním lyžařském závodu Hanče a Vrbaty Poslední závod. Koproducenty jsou Demopictures, Divadlo Na Jezerce a Magiclab.

Děj komedie Pánský klub:

Terapie pro „eroticky závislé“ svede dohromady naprosto nesourodou pětici. Sympatický a nesmělý učitel Cyril (Jiří Mádl) se obává svých lechtivých představ o studentkách. Neomalený erotoman a notorický záletník Eda (Milan Šteindler) si stále dokazuje svoji mužnost. Mladý ajťák Martin (Martin Leták) se prezentuje jako velký milovník, ale jeho vystupování budí spíše rozpaky. Postarší scenárista Přemek (Bolek Polívka) by se rád ubránil svodům své dlouholeté múzy, zatímco vyhořelý rocker Gigi (Zdeněk Žák) už má to nejlepší očividně dávno za sebou… Nebo ne?

Sezení výstředních účastníků probíhají pod taktovkou atraktivní, ale nepříliš zkušené psycholožky Lindy (Kristýna Hrušínská), které se terapie brzy vymkne z rukou. Otěže přebírají samotní „klienti“, setkání nabírají nečekaný spád a rozjíždí se svižná mozaika neuvěřitelných příběhů. Komedie o lásce a jejích podobách a o tom, že nikdy není pozdě pokusit se něco napravit. Stejnojmenná hra filmově debutujícího režiséra Matěje Balcara uvedená v Divadle Na Jezerce se stala diváckým hitem.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2023

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.