Prima maminka

31. března 2023 13:45

Marie Makovská

Malování na těhotenská bříška. Pro ženy má umění i jiný benefit než jen hezkou fotku

Snad každá žena si nechá na památku aspoň jednu fotku těhotenského bříška. Některé nastávající maminky chtějí mít s tímto obdobím spojenou ještě hlubší vzpomínku, a tak jdou cestou umění. Malování na tělo jim ale přináší ještě další benefity než zarámovaný snímek na zdi nebo líbivý příspěvek na sociálních sítích.

Malování na tělo je celosvětově rozšířené a v některých kulturách má i náboženský až rituální přesah. V moderních zemích je čím dál populárnější u nastávajících maminek. Břicho jako malířské plátno neslouží jen pro hezkou fotku, ale pro ženy je také jakousi oslavou krásného a pro mnohé i náročného období.

Čtěte také: Diana Kobzanová těhotenství tajila. Fotku s bříškem ukázala až po porodu

Na tělo se používají speciální zdravotně nezávadné barvy, které jdou smýt vodou. Malba tak vydrží krátce, jen po dobu, než se žena vykoupe. Proto po malování následuje focení, které může celý zážitek ještě kreativně podtrhnout třeba prostředím, v němž dílo zachytíte, nasvícením, pózováním nebo rekvizitami a doplňky.

Pocit ve chvíli, kdy na břicho působí jemné tahy štětce a zasychá na něm barva, spousta žen popisuje jako příjemný a vzrušující. Je navíc jakousi oboustrannou relaxací –⁠ pro rodičku i malíře nebo malířku. Nejvhodnější je ve třetím trimestru, kdy už je bříško krásně kulaté. Samotné malování je svým způsobem komunikací i s miminkem, jež na doteky štětcem může reagovat pohyby nebo kopáním.

Přečtěte si také: Vyzkoušejte trik, po kterém dítě prospí celou noc. Francouzky ho praktikují léta

Malování na bříško nabízí umělci na svých webech, můžete se ale inspirovat také naší galerií a zkusit to doma. Pokud vám jde o samotný zážitek a netrváte na zvěčnění v podobě fotky, můžete použít čistý štětec nebo pírko a vyzkoušet, jak na dotyk bude reagovat vaše tělo a miminko.

Podívejte se také na úžasné malování na vodě:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.