Jak na sex během mateřské dovolené? Na to se ptá Agáta Prachařová v pořadu Máma nad věcí

Manželství se nejčastěji rozvádí během prvního roku, často za to může změna rodinné situace, kdy se z dvojice stane trojice. Život před dítětem a s dítětem obrací životy manželů naruby. Jak zvládnout takto výraznou změnu? To vám zodpoví společně s odborníky Agáta Prachařová v nedělním pořadu Máma nad věcí. Všechny díly si můžete pustit online na iPrima.cz.

Jak být i po porodu během starání se o dítě fyzicky přitažlivá pro partnera? Na to vám odpoví v pořadu Máma nad věcí nejen sexuolog Radm Uzel, ale i výživová odbornice Kateřina Šimková.

POŘAD MÁMA NAD VĚCÍ MŮŽETE SLEDOVAT V ONLINE ARCHIVU

Jídlo je až na prvním místě

"Na prvním místě by měl být jídelníček. Žena, která kojí má větší fyzický výdej a kojení jí tak pomáhá k redukci hmotnosti. A nejen to. Kojení má velmi pozitivní vliv na psychiku nejen maminky, ale i dítěte. Mateřské mléko je ten nejpřirozenější druh stravy plný vitaminů a minerálních látek. Oxytocin, který se během kojení vyplavuje, pomáhá zavinování dělohy a pomáhá tak rychlejší rekonvalescenci. Pokud má žena vytvořený režim a má více času pro sebe, je vhodné přidat i pohyb. Pobyt venku s kočárkem může být velmi obohacující. Tzv. strollering je velmi dobrý typ cvičení – cvičení maminek s kočárky. Strollering lze provozovat jak v zimních, tak i letních obdobích. Pokud jde vše dobře, tak se žena na svoji původní hmotnost může dostat i dříve než za 9 měsíců, je to ale velmi individuální," vysvětluje výživová poradkyně.

Fyzická dokonalost vám ve vztahu s partnerem nepomůže na 100 %

Dostat se zpět do formy po porodu ale nemusí znamenat, že se váš vztah s partnerem automaticky promění k lepšímu. Na to upozorňuje i Radim Uzel.

"Při vstupu do manželství si partneři často neuvědomují, že tento svazek nepřináší pouze radost a uspokojení, ale že vyžaduje také určitá sebezapření, investice, potlačení vrozeného sobectví a nutnost vycházení si vstříc. Tato druhá stránka manželství pak vychází na povrch v krizových situacích, za kterou je nutno také narození dítěte považovat," poučí už tuto neděli známý sexuolog divačky.

Sledujte Prima LOVE v neděli dopoledne, kdy uvidíte pořad Máma nad věcí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 6. 2023

Berani, můžete očekávat, že váš den bude trochu rozkolísaný. Kdybyste byli olympijským sportovcem, dnes byste stáli na startovní čáře a přemýšleli, zda jste dostatečně trénovali, abyste podali špičkový výkon. Máte natrénováno? Zvládnete to? Na pořadu dne budou jistě otázky týkající se vašich materiálních zdrojů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.