Seriály a filmy

26. července 2019 08:00

Petra Kloidová

Spánek nad zlato! Pořad Máma nad věcí vás provede tématem spánku u dětí

Máte problémy se spánkem vašich ratolestí, který samozřejmě ovlivňuje i váš spánek? Agáta Prachařová se svým prvním dítětem je měla také, ale teď má pro vás rady odborníků, jak na uspávání ratolestí.

Od prvních měsíců se potřeba spánku zkracuje. Zatímco po narození může zdravý novorozenec prospat až 20 hodin, ve druhém měsíci prospí už asi jen 16 až 18 hodin denně. Ve 12 měsících se rytmus spánku začíná podobat tomu starších dětí a dospělých. Prospat celou noc bez krmení dokáže dítě už asi v půl roce.

Pokud to zrovna není případ vašeho dítka, počkejte si na neděli ve 13. hodině na pořad Máma nad věcí, kde se od odbornice MUDr. Věry Budkové dozvíte víc.

MÁMA NAD VĚCÍ MŮŽETE SLEDOVAT ONLINE

Jak na spánek vlastních dětí vyzrála Agáta?

"Každá máma má svůj vlastní recept, jak dítě uspat. Já jsem první dítě nosila dlouhé hodiny na ruce, druhé jsem nechala tři dny vybrečet a od té doby usíná krásně samo," vysvětuje vlastní zkušenosti Agáta Prachařová.

Malé děti často pláčou, jinak totiž neumějí své pocity vyjádřit. Pátrejte po tom, co se mu nelíbí, a příčinu se snažte odstranit. Nemusíte dítě hned brát z postýlky, stačí na něj mluvit, hladit jej, případně mu dát dudlík. Častým braním do náručí můžete dítěti narušit vývoj spánkového rytmu.

Větší děti často před spaním v postýlce skáčou a vleže se nedají udržet. Snažte se je zklidnit vyprávěním pohádky, zpěvem nebo jiným oblíbeným způsobem. U dětí předškolního věku mohou problémy s usínáním znamenat strach ze tmy a samoty. Pátrejte po příčinách a zkuste je odstranit.

Sledujte pořad Máma nad věcí tuto neděli na Prima LOVE po 13. hodině.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.