Celebrity

20. července 2022 05:30

David Laštovka

Marcela Holanová o exmanželovi Karlu Šípovi: Naše vztahy jsou setrvalé

Zpěvačka Marcela Holanová (71) poskytla webu Prima Ženy velmi upřímný rozhovor. V něm prozradila například i to, jak nyní vychází s bývalým manželem Karlem Šípem nebo proč chyběla na oslavách 80. narozenin Karla Gotta, s nímž nazpívala slavný duet Čau lásko.

Jak trávíte léto a slunné tropické dny?
Mám zahradu s bazénem, tak se opaluji a plavu, pokud je sluníčko a teplo. Anebo si čtu. Podobně trávím jaro a prázdniny, podzim a prázdniny i zimu a prázdniny.

Chystáte se někam na dovolenou?
Nikam se nechystám. Sice se říká „Všude dobře, tak co doma“, ale ani doma to není úplně špatné.

Podobné články

Obvykle jste léto trávila na chalupě, tu jste ale nedávno prodala. Co vás k tomu vedlo?
Oba mí Karlové (bývalý manžel Karel Šíp a syn Karel, pozn. red.) se vydali každý jiným směrem, a tak jsem na to zůstala sama. Chalupu jsem prodala a pražské bydlení, které jsem zdědila po rodičích, jsem díky tomu mohla dát do pořádku.

Jak probíhala rekonstrukce domu Marcely Holanové?

K chalupaření jste nikdy neinklinovala?
Můžu být stručná? Ne.

Po výměně kyčelního kloubu vás dlouho trápily bolesti a měla jste velké problémy s chůzí. Už se to zlepšilo?
Ano. Už se obejdu i bez rehabilitací.

Stejný zákrok kdysi podstoupil i Karel Gott, se kterým jste nazpívala slavný duet Čau lásko. Je pravda, že tato píseň byla původně určená pouze vám?
Je to tak. Hudební skladatel Karel Svoboda rád pouštěl nové nahrávky svým návštěvníkům a jedním z nich byl i Karel Gott. Tomu se píseň tak líbila, že se do ní vezpíval. Byla jsem za to ale ráda. Spolupráce s Gottem byla vlastně spolupráce s Bohem. Takže božská.

Jak na Karla Gotta vzpomínáte?
Já moc nevzpomínám. Snažím se víc myslet na budoucnost než na minulost. Také proto, že budoucnost už – bohužel – bude kratší než minulost.

Proč jste chyběla na oslavě jeho 80. narozenin? Dostala jste od něj pozvání?
Víte, že už ani nevím? Jsou to v těchto dnech vlastně tři roky.

Řadu hitů vám napsal již zmíněný Karel Svoboda. Vybaví se vám s ním nějaký zážitek?
Spolupráci začal on. Líbila se mu písnička Ráno a byl na mě zvědavý. A tak nabídl spolupráci Karlu Šípovi a písnička Čau lásko byla na světě. Spolupráce pak pokračovala a byla znamenitá. Kdysi dávno jsem něco u něj točila a pak jsem jela rovnou na koncert – měli jsme zrovna turné. On mi půjčil mikrofon, který mu daroval Karel Gott. Byl pozlacený a bylo na něm vyryto Karel Gott. Řekl mi: „To máš pro štěstí.“ Pak jsem mu ho vrátila. Zajímalo by mě, kde nakonec skončil. Pro nikoho nemá cenu, pro mě ano.

Už se urovnaly vztahy s bývalým manželem Karlem Šípem, který vás opustil v době, kdy jste byla na prahu padesátky? Napíšete si třeba k narozeninám nebo Vánocům?
Vztahy jsou setrvalé a nerada je komentuju. Já moc nepíšu. Raději telefonuji.

Jak to máte s láskou vy? Stále máte o dvanáct let mladšího přítele, tenisového trenéra Bohumila Pikharta?
Vy jste ale zvědavý. Nebudete se zlobit, když budu chvíli mlčet? No dobře, ať máte radost, sedí tu vedle mne a pozdravuje vás.

Jak o sebe pečujete a udržujete si postavu?
Těžko. Ale udržuji (smích). Víte, od šestnácti let jsem mezi chlapama, muzikantama, takže jsem vždycky byla spíš takový chlap. S pečováním jsem to nikdy moc nepřeháněla. Protože jsem měla doslova vyplakané oči a napuchlá víčka, nechala jsem si je odstranit, to je všechno. Na fitness jsem chvíli chodila, ale když jsem tam přibrala několik kil, rychle jsem se na to vykašlala. Co se týče sportování, hodně mě bavil tenis.

V poslední době se hodně řeší nízké důchody českých umělců. Jak jste s jeho výší spokojená vy?
Už jste viděl někoho, kdo by byl spokojen s výší čehokoliv, co se týká peněz? Jsem trvale nespokojená, ale tvářím se naoko spokojeně.

Už z vás syn Karel udělal babičku?
Ne, ale už se na to moc těším. Doufám, že bude mít nejméně dvojčata!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.