Milanovi chybí takt. Atmosféru u Václava okoření dotěrnými otázkami na tělo

Prostřeno! XXIII (97) - Čtyři dcery

V úterý v soutěži amatérských kuchařů dojde na rodinná témata. Václav má dcery čtyři, Milan tři. A jak je to s věkem? Milanovi se podaří vše ne zrovna taktně zjistit. Atmosféra kvůli němu bude rozpačitá.

V úterý uvaří hostitel Václav. Ten přijal rukavici, kterou mu hodila jeho manželka tím, že ho do soutěže o nejlepší menu přihlásila. Jeho žena je totiž přesvědčená o tom, že Václav umí dobře vařit, že výhru získá a použije ji na výstavbu terasy. Václav o sobě tvrdí, že je pohodář a požitkář. Je nekonfliktní člověk, který má rád dobré jídlo a má smysl pro humor. S oblibou hraje tenis a badminton. V zimě ho baví lyžování a běžkování. Má motorku Jawa, baví ho jízda na ní a zajímá se o vše kolem motocyklů. V neposlední řadě patří mezi jeho koníčky i zemědělství.

Václav se pochlubí čtyřmi dcerami, které má rád. Milan položí opět otázku, které nikdo nerozumí. Chybí mu takt a ostatní z něj nejsou zrovna nadšeni. Milan nedokáže pochopit, že má Václav čtyři dcery, zatímco on má „jen“ tři. „No tak počkej, chceš říct, že ti ještě není padesát?“ diví se Milan. Když Václav odvětí, že je mu 42 let, zase tím vyvolá reakci. Milan čekal, že bude starší. Ostatní u stolu jeho trapasu jen přihlížejí a v podstatě se za něj stydí. Jak situaci Václav vyřeší, sledujte už vpodvečer.

Podívejte se, jak Václav zaboduje s variací řízků:

Tajemství dobrého řízku prozrazeno

Václav hostům připraví domácí škvarkové sádlo s domácím pečivem, hovězí vývar s játrovými knedlíčky, řízkovou variaci se šťouchanými bramborami a smažená jablka v těstíčku. Nejvíce obdivu sklidí za řízky z krkovičky a kuřecích stehen. „Od variace jsem očekával, že bude více druhů masa,“ hodnotí hlavní chod Jakub. Poté bude zjišťovat, jak Václav řízky připravoval. Hostitel se přizná, že jeho tajemstvím je fritéza. Maso je pak hezky rovnoměrně opečené a je menší pravděpodobnost, že by se něco mohlo spálit. Komu se trefí do chuti a komu ne? A co na takovou porci řekne Milan?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.