Milan místo vaření kouří na balkoně. Hosty nechá nekonečně dlouho čekat

Prostřeno! XXIII (96) - Milan je v klidu

V pondělí si v repríze soutěže amatérských kuchařů připomeneme milovníky piva v pivním speciálu. Jako první se k plotně postaví svérázný Milan, který je opravdu vášnivým konzumentem zlatavého moku. A z jeho společenské neobratnosti půjde hostům hlava kolem.

V pondělí u Milana se sejde u stolu pět mužů, kteří si v praxi ověří teorii, že pivo lidi sbližuje. Milana do soutěže přihlásil kamarád, který je přesvědčený o tom, že Milan umí vařit. Pro hosty připraví domácí pomazánky s toustem, fazolovou polévku, vídeňský a cikánský řízek. Jen kdyby tolik nebojoval s časem. Přípravu hlavního chodu si nechá na poslední chvíli, a tak hosté budou čekat a čekat.

Hlavní chod se ještě musí dodělat. Milan však zachová ledový klid a po polévce se nespolečensky odebere na balkon. Tam si zapálí a telefonuje. Když ostatním dojde, že se Milan nemá k dílu, půjdou na inspekci kuchyně. Objeví na plotně hrnec s bramborami, které ještě nevaří, maso a ostatní suroviny nikde. „Byli jsme z toho rozpačití, protože jsme nedokázali posoudit, jestli má Milan maso připravené, nebo řízky obalené,“ popisuje Václav. Proto hostiteli nabídne pomocnou ruku. „Pohoda, nech mě dokouřit a hned,“ odvětí Milan. Prý to bude trvat ještě deset minut. „To kouření, nebo to jídlo?“ odtuší Vojta. Podle něj zřejmě Milan očekával, že budou hosté také v náladě a nebude jim tolik záležet na čase. Milan se pokusí hladové hosty uspokojit alespoň úkolem týdne v podobě sýrové rolády. Jak moc budou soutěžící trpěliví a tolerantní uvidíte vpodvečer.

Soutěžící budou hádat, kolik má pivo „voltů“. Podívejte se na Milanovu zábavu:

Zvláštní ochutnávka piva

Protože jde o pivní speciál, Milan zvolí tematickou zábavu. Soupeřům dá různé druhy piv do malých panáků a budou hádat, kolik má „voltů“. Pánové budou chvíli koukat, co po nich vlastně chce. Zkušený Jakub ví, že takto se pivo nekategorizuje, obsah alkoholu není to hlavní. „Ty chceš slyšet, jestli je to desítka, jedenáctka nebo dvanáctka?“ pochopí Václav. Milan přitaká a může začít hádání. Jestli se ale hosté pobaví, to je otázka. Minimálně Filip, který musí řídit a nepije, se zábavy nezúčastní. Kolik bodů si Milan vyslouží a proč někteří nedojí hlavní chod? Jak Milanovy nedostatky ovlivní náladu u stolu?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.