Petra překvapí špínou v bytě. Opravdu spí čtyřčlenná rodina v jedné posteli?

Prostřeno! XXV (124) – Petřino bydlení

Čtvrteční soutěžící Petra svoje hosty přivítá ve svém bytě. Při šmejdění jim nebude po chuti její vkus a některým se bude zdát, že mohla lépe uklidit. A kde spí její dvě děti? Postel je tu jen jedna, a tak vyvstane mnoho otázek.

V soutěži amatérských kuchařů z Prahy a středních Čech se ve čtvrtek postaví k plotně hostitelka Petra. Ta by ráda hostům předvedla něco z romské kuchyně a všichni to od ní tak trochu i očekávají. K jejich překvapení však Petra připraví slepičí vývar, kachnu se zelím a piškotové řezy s mascarpone. Alespoň předkrm se tradiční romské kuchyni přiblíží. Budou to holubky s cibulovou bagetou. Ahmed si myslí, že pokud chce Petra vyhrát, měla by bagetu udělat domácí. Z časových důvodů ale domácí pečivo nebude. Ne všichni ale holubky znají. „Myslím si, že je to směs s houbama, možná i nějakým masem,“ míní Lucie.

Po předkrmu pošle hostitelka soupeře šmejdit. Jelikož je byt menší a bude se stolovat v obývacím pokoji, nejprve se řeší ten. Na zdi má Petra fotky ze svatby a hosté pochopí, že má dvě děti. „Petra nemá peníze a nemůže si dovolit mít lepší zařízení,“ hodnotí Ahmed. Lucii se bude zdát, že je Petřin byt přeplácaný. V ložnici objeví želvu a jednu manželskou postel. „Neměla tam čisto. Zrcadlo nebylo naleštěný, podlaha se lepila,“ zkonstatuje Maruška, která vše prohlédne zkušeným okem hospodyňky. Protože nikde není ani známka po dětech, usoudí soutěžící, že asi děti s Petrou nebydlí. „Takový holý. Myslel jsem si, že bude bydlet líp,“ podotkne Petr, který sám nemá kde bydlet. Zda je to opravdu tak, jak hosté tvrdí, se můžete sami přesvědčit ve čtvrtek v podvečer.

Jak se připravuje tradiční romské jídlo? Podívejte se na video:

Kde mají děti postele a svoje věci?

Petra je v invalidním důchodu a k tomu pečuje o nemocného jedenáctiletého syna, který je epileptik. Oba také trpí onemocněním střev - Crohnovou chorobou. Hosté budou z Petřina bydlení opravdu v šoku, a tak při nejbližší příležitosti zjišťují, jak je to s chybějícími postelemi dětí. Přece nespí na zemi? A kde jsou jejich věci? Petra jim vysvětlí, že dcera bydlí částečně u babičky, a když spí doma, má k dispozici gauč. Nemocného syna má trvale u sebe v posteli, aby ho měla pod kontrolou. Jelikož je autista, nesnese kolem sebe moc věcí. Chodí také do speciální školy.

Po takové informaci se hostům jen těžko hledají slova. Na řadě však bude hlavní chod a zábava. Soupeři budou hádat filmy a pohádky podle známých hlášek. Protože Petra bude bojovat s časem, nestihne připravit úkol týdne, kterým jsou krekry. Před soutěžící tedy postaví kupovanou směs. Kdo si toho povšimne a pro koho to bude problém? Odpustí hosté Petře drobné přešlapy?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.