Nemocný Ahmed prý nesmí řepu ani alkohol. Soutěžící ho obviní ze lži

Prostřeno! XXV (122) - Víno v polévce

V úterý bude o lákavou výhru v soutěži o nejlepší menu usilovat svým vařením hostitel Petr. Sedmačtyřicetiletý majitel hospody a obsluha v jednom neprožívá zrovna šťastné období. Přesto se nechal přemluvit kolegyní a ukáže, co u plotny dovede. Jen kdyby mu situaci nekomplikovala taktika.

Soutěž amatérských kuchařů z Prahy a středních Čech pokračuje v úterý u Petra, jenž momentálně přespává, kde se dá. Vařit bude v kamarádově bytě, který mu pomáhal rekonstruovat. Petr je ženatý a má dvě děti, nebydlí však s nimi v jedné domácnosti, protože se s manželkou rozešli. Nové bydlení tedy momentálně hledá. Bude vařit velmi zkušeně a pustí se i do výroby domácích těstovin. Jako předkrm připraví řepové napoleony, cibulačku, lasagne a mechový dort. Co se pod tajemnými názvy ukrývá, uvidíte už vpodvečer.

Očekávání hostů jsou velká, a tak není divu, že se všechno jejich představám nevyrovná. Emoce v podstatě vzbudí všechny chody. Nejlepší na menu budou asi lasagne, na které si Petr připraví domácí těstoviny. Lucie ocení, že nepoužil bešamel, Ahmed dokonce prohlásí, že to jsou jedny z nejlepších lasagní, které kdy jedl. To ale bude snad jediná chvíle, kdy nebude mít výhrady. Velmi hostitele překvapí při podávání polévky. Ahmedovi se bude zdát mastná, sýr v polévce prý přebíjí chutě, a když zjistí, že do ní dal Petr víno, demonstrativně od sebe misku odstrčí.

Ahmed totiž nepije a ani nemá rád chuť alkoholu v jídle. Všichni mu vysvětlují, že se přece alkohol vypaří, a tak ho nemůže cítit. Včera navíc sám pil nealkoholický šampus. „I když vím, že se alkohol vypaří, mně vadí ta chuť. Tím pádem jsem polévku přestal jíst,“ vysvětluje Ahmed. „Myslím si, že to nemusel tak demonstrativně odšoupnout,“ zareaguje Lucie. Ahmed možná alkohol v polévce hned neodhalí, když už o něm ale bude vědět, nedá si říct.

Podívejte se, jak vypadá mechový dort a co Ahmedovi vadí na řepě:

Maruška Ahmedovi nevěří, že je nemocný?

Při čekání na předkrm soutěžící komentují Petrovo prostírání. Ahmedovi se líbí příbory, ale nezapomene upozornit na to, že jsou špatně poskládané. Jako číšník a majitel restaurace by možná Petr mohl vědět, jak na to. Později ale přizná, že ve svém podniku podává maximálně brambůrky. Hosté budou pochopitelně trošku tápat, co že to dostanou na talíř. Řepové Napoleony ještě nejedli. Jen Ahmed už ví, že si na řepě příliš nepochutná. Proč? „Já řepu nemůžu ve větším množství, protože mi to může zředit krev, což není dobré,“ začne opět omílat svoje zdravotní problémy. Když konzumuje řepu, dělá si z ní prý jen koktejl a vypije pouze určité množství gramů nápoje. „Myslím, že si to vymýšlí, na něco si hraje,“ odtuší suše Ukrajinka Maruška.

Na zábavu si hostitel pozve zpěvačku a kytaristu. A nebyl by to Ahmed, aby opět nepřispěchal s kritikou. Připadá mu, že zpěvačka zpívá falešně. Lucii zase zamrzí, že si nemohla při zpěvu zatančit. Ještěže alespoň očekávaný mechový dort nezklame – bude opravdu zelený. Jen ne díky barvivu, jak si někdo myslel. Jaké chyby na něm soutěžící najdou a kolik bodů nakonec udělí hostiteli jasný taktik Ahmed?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.