Hádky, taktika i vážné zdravotní problémy. Kdo si u stolu nepadne do noty?

Prostřeno! XXV (121) - upoutávka

Soutěž amatérských kuchařů je tady s dalšími díly a také tentokrát se spoustou skvělých receptů. Své kuchyně a vlastní kulinářské umění představí dva muži a tři ženy. A bude se na co dívat.

U prostřených stolů soutěžící vyzkouší a ochutnají recepty světové i domácí kuchyně. Kromě toho dostanou zajímavý úkol týdne, jímž je tentokrát příprava a servírování krekrů. Tedy dobroty, která se dá odbýt, ale i vymazlit. Jak se jí kdo chopí a kolik bodů za ni padne? A jak se takové zadání podaří zakomponovat hostiteli do menu, aniž by ostatní poznali, že se jedná o něco navíc? Dívejte se.

Všem soutěžícím jde o jediné. Pohostit, neztratit kuchařskou čest a ideálně také vyhrát. Sejde se tentokrát dobrá parta, nebo ji rozklíží taktik, kterého všichni velice rychle odhalí? Účastníci budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést deset tisíc. Ze stejné částky se pak bude moci těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

Pondělí: Ahmed (40) je operátorem call centra, rodinu nemá a žije sám

Ahmed tvrdí, že v minulosti nežil vždy tak, jak by se mělo, a osud ho za to potrestal. V loňském roce v únoru dostal novou šanci a začal znovu. Kvůli nemoci byl dva měsíce v kómatu a doslova utekl hrobníkovi z lopaty. Nyní začal život znovu, bere vše jinak a bude upřímný. Do pořadu se přihlásil sám, protože si chce vyzkoušet, jaké to je vařit před televizní kamerou. Pokud by vyhrál, peníze by použil na zaplacení exekuce. Ahmed do pořadu vstupoval s přesvědčením, že chce zvítězit za každou cenu, a měl v plánu při bodování taktizovat. Potřebuje totiž peníze na léčbu svých zdravotních potíží. Jenomže si to nakonec sám rozmyslí a bodovat bude podle toho, jak mu chutná. Seznamte se s partou tohoto týdne a třeba už dnes budete mít jasno, jestli se Ahmedovi jeho sen o výhře splní.

Úterý: Skladník Petr (47) má restauraci, kde pracuje jako číšník

Petr má manželku a dva syny. Do pořadu ho přihlásila kolegyně z práce. Pokud by vyhrál, pořídil by si vybavení do restaurace. Jenže nebude jeho profese v očích ostatních hostitelů spíš na škodu? Kdo za ni strhne body, protože profík nemá u stolu co dělat? Petr nepozve hosty k sobě domů, ale ke kamarádovi. Momentálně se totiž nachází v situaci, kdy si vlastní bydlení hledá. Petr rád vaří – a to i recepty, které zkouší poprvé. Už v úterý sledujte, jak a kam bude směřovat tahle partička. Co se promíjí a co nikoliv?

Středa: Mariya (51) se narodila na Ukrajině, přes dvacet let ale žije v České republice

Pracovala jako uklízečka, pokojská, barmanka, pomocnice v sadu při sklizni ovoce, pomocná cukrářka a pomocná síla v kuchyni. Nyní připravuje snídaně pro hotelové hosty a je i manikérka a pedikérka. Je rozvedená a má dvě dospělé děti. Dcera Adriana (32 let) žije na Ukrajině a syn Michal (30 let) žije s rodinou v České republice. Má tři vnoučata – vnukovi je 12 let a dvěma vnučkám 8 a 6 let. Mariya se v životě řídí mottem: „Neklesat na mysli, jít dopředu.“ Bude se jím řídit také ve středu? Vzdá to během vaření, nebo ne? Hosté se budou těšit na ukrajinskou kuchyni, ale z té se dočkají jen boršče, o němž se u stolu povede vášnivá debata, a to zejména mezi Ahmedem a Petrou. Ti se budu přít o správnou podobu boršče. Jenomže více než o boršč jde o to, že tihle dva si zrovna nepadli do noty.

Čtvrtek: Maminka v domácnosti Petra (34) se vyučila na odborném učilišti v oboru kuchař–číšník

Pracovala jako číšnice. Nyní je v domácnosti. S manželem Kamilem má dceru Nikolu (15 let) a syna Kamila (11 let). Do pořadu se přihlásila sama, protože to bere jako novou zkušenost. Pokud by vyhrála, peníze by použila na vybavení domácnosti. Petřino bydlení hosty zaskočí svou skromností a jednoduchostí. Soutěžní jídla si vybrala, protože by chtěla, aby její hosté měli možnost ochutnat romskou kuchyni. Podaří se jí její záměr, nebo se hosté budou dožadovat spíš klasických dobrot? Petra se sice snaží, i tak si ale soutěžící počkají. Petřin večer navíc bude poznamenám Ahmedovou nevolností. Dívejte se už ve čtvrtek.

Pátek: Zástupce vedoucího směny Lucie (26) žije s přítelem, se kterým tvoří pár pět let

Do pořadu ji přihlásila její kamarádka. Pokud by vyhrála, peníze by si schovala. Jídla pro své menu si vybrala, protože je umí uvařit a doufá, že budou chutnat i jejím hostům. Jako zábavu by si chtěla připravit ukázku rugby. Má ráda kořeněná jídla a také italskou a francouzskou kuchyni. S oblibou připravuje jednodušší a rychlé pokrmy, těstoviny a maso. V životě se řídí mottem: „Zážitek nemusí být pozitivní, důležité je, když je intenzivní.“ Splní se jí její přání už v pátek? Dorazí i Ahmed, kterému bylo ve čtvrtek nevolno, a nakonec atmosféra docela zhoustne. Dojde totiž na celotýdenní vyříkávání.

Těšte se na páteční pokličky, nad kterými bude vše odhaleno! O soutěžících tohoto týdne se hodně dozvíte!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.