Nervózní Pavel bude vařit pod dozorem rázné přítelkyně. Co všechno za něj udělá?

Prostřeno! XXV (118) - Nervy

Středeční večer v soutěži o nejlepší menu bude patřit hostiteli Pavlovi. Mladý konstruktér bere vaření před kamerou jako výzvu. Rád by se naučil lépe zvládat stres a soutěž je pro něj křest ohněm. Jak ale sami uvidíte, bez přítelkyně by si neporadil.

Pětadvacetiletý hostitel Pavel bydlí s partnerkou a pejskem v rodinném domečku. Ten je tak malý, že se hosté budou muset zmáčknout u stolu v předsíni. Pavel je kuchař začátečník a do soutěže šel vlastně jako náhradník za přítelkyni. Když se totiž dozvěděla, že by měla účinkovat v pivním speciálu, ze soutěže vycouvala. Pavel pod jejím dohledem natrénoval pár jídel a dnes uvidíme, jak se mu bude dařit. Pro hosty připraví paštiku s pečivem, cibulačku, hovězí steak s brambory a dipem a nakonec cheesecake. Prostřít stůl mu pomůže partnerka.

První dramatická situace přijde při přípravě dipů k hlavnímu chodu. Při ochutnávání Pavel olízne lžičku, vrazí ji zpátky do misky s dipem, začne se vztekat a sprostě nadávat. Ihned se odněkud zjeví přítelkyně a začne zachraňovat situaci. Dip naředí, dochutí a pak si sedne jako dozor na židli v kuchyni. Pavel bude rudý až za ušima a stres se pěkně vystupňuje. Amatérský kuchtík na chvíli dokonce zapomene, jak se krájí brambory na měsíčky. Bude si také pomáhat kupovanými polotovary. Do cibulačky použije hotový vývar, kupované pečivo dá rovnou k paštice. Maso na steaky má už připravené, zabalené po jednom ve vaničce z obchodu, jen hodit na gril. Jak dnes vpodvečer uvidíte, přes všechnu pomoc Pavel leccos pokazí. „Ne že by mi Pavel přišel jako smolař, on si to chudák přivolává sám,“ myslí si Standa.

Pavel zažije perné chvilky, ostatní se jeho eskapádám smějí. Podívejte se na video:

Bude vydávat práci pomocnice za svou?

Po pár hodinách v kuchyni si hostitel uvědomí, že už nestihne upéct dort. Ještěže má jeden náhradní v lednici. Hostům pak bude tvrdit, že ho pekl sám včera večer. Prý aby dobře ztuhnul. Nikdo mu však nebude věřit, že pekl dezert sám. Všem totiž moc chutná a pochvaly budou směřovat k Pavlově pomocnici.

Jelikož se v pondělí i v úterý podávalo k jídlu pivo, Pavel nemůže zůstat pozadu. Ale ouha, z nějakého důvodu si neobstaral potřebné vybavení. „Já načepuju piva, jo?“ zahlaholí na hosty z kuchyně. „Máš výčep?“ zeptá se zvědavý Standa. „Nemám výčep. Budou to teda lahváče,“ odvětí popleta po chvilce a postará se o záchvat smíchu všech přítomných. Ještě se ani nedostane na všechny a hostitel už hlásí, že mu pivo dochází.

Zmateně pak prohazuje sklenice na stole a všechno mu bude dlouho trvat. Hosté přitom celou dobu budou mít před sebou hlavní chod, který jim pochopitelně vychladne. Pavel jim ihned začne tvrdit, že to je od něj mazaná taktika. Steak má prý správně po grilování odpočívat. Z trapné situace ale nevybruslí. Co dalšího se pokazí? Komu bude chutnat a kdo bude hledat chyby?

Sdílejte článek
Štítky FTV Prima stůl pivo soutěž stres trapas Prostřeno! pečivo steak paštika dip hlavní chod brambor cibulačka pivní speciál pomocnice

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.