Smutný policista překvapí vzpomínkou na exmanželku. Bude na něj naštvaná?

Prostřeno! XXV (117) - Otázky na tělo

V úterý se v pivním speciálu oblíbené soutěže amatérských kuchařů představí hostitel Marcel. Ten byl v pondělí k jídlům svého soupeře nejvíce kritický, jak tedy uvaří? A co hosté řeknou na jeho zvláštní fotku v obývacím pokoji?

Vyučený řezník Marcel je zkušený kuchař. Všechny kamarády už prý pohostil mnohokrát, a tak se rozhodl předvést svoje umění i v televizi. V úterý se hosté mohou těšit na grilovanou rybu, vývar s játrovou zavářkou, roštěnou s bramborem a panna cottu. Hosté se na předkrm posadí ven, kde jim Marcel načepuje pivo a přímo před nimi griluje. Jen ty sklenice by mohly být lépe připravené. Včerejší hostitel Petr totiž v rámci zábavy učil hosty, jak se má pivo správně čepovat do mokrých půllitrů. Marcel však jeho rad nedbá, použije suché a nevychlazené sklenice a rozdíl bude znát okamžitě. Přesvědčit se o tom můžete už vpodvečer.

Při šmejdění hosté žasnou nad tím, jak Marcelovo bydlení působí moderně a čistě. Pokoje jsou jednoduše zařízené, takže ani nelze odhadnout, v čí ložnici hosté stojí. Marcel je totiž rozvedený a žije v domě sám se synem. Ostatní si také povšimnou zajímavé fotografie, kterou má hostitel pověšenou v obývacím pokoji. Lenka se nestydí a při nejbližší příležitosti začne vyzvídat. „Je to moje bývalá manželka, na tom obraze jsme oba šťastní,“ vysvětlí Marcel. Autorem fotky je jeho kamarád a kolega, kriminalistický technik, který mu dělal fotografa na svatbě. Když ho prý Marcel oslovil, upozornil ho raději, že je zvyklý fotit úplně jiné objekty.

Jaké je Marcelovo povolání a kdo dostane nejhorší kousek ryby?

Bude bývalá manželka naštvaná?

Marcelova bývalá žena podle jeho slov netuší, že má jejich společnou fotku pověšenou na zdi. Celý národ ji teď navíc uvidí v televizi. „Naštvaná nebude,“ míní Marcel. „Bude spíš překvapená,“ dodá. Snad mu to tedy exmanželka nebude mít za zlé.

Bývalý řezník se svým menu hostům celkem trefí do chuti. Nudle ve vývaru budou domácí, roštěná sice někomu připomene školní jídelnu, ale bude dobrá. Jen ta ryba zapeklitá některé pěkně potrápí. Pavel se svěří, že má svůj kousek plný kostí. Nemohl Marcel rybu lépe upravit a vykostit? „Mrzelo mě to, ale jsem smolař. Mě už nic nepřekvapuje,“ postaví se k tomu statečně.

Soupeřům také bude vrtat hlavou, jakou profesi Marcel dělá. Lenka bude bezprostředně střílet od boku: „Školník!“ Petr nakonec uhodne, že je Marcel policista. Prý to na něm ihned poznal. Jak se hostům bude líbit zábava, při níž budou společně malovat obraz? Pochutnají si na dezertu? A začne se pomalu profilovat největší hráč a taktik?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.