Kolik stojí krása? Není to vůbec málo! Máme tipy, jak ušetřit

Bez kosmetiky, make-upu, kadeřníka a nehtařky se v dnešní době jen tak neobejdeme, zkrátka je pro svůj dobrý pocit potřebujeme. A i když se to nezdá, tak na to ve finále doplatí naše peněženka. A kolik to dohromady dělá? To jsme pro vás neváhali zjistit!

Permanentní závislost: Gelové nehty!

Mít dokonalé a pěstěné nehty je přáním každé ženy, a tak dost často míříme do salonu, ať tedy nějak v té kanceláři vypadáme. A nejlépe hned božsky! Pokud o návštěvě nehtového studia uvažujete, tak první modeláž vás vyjde asi na 700 Kč, každý třetí až čtvrtý týden však musíte přijít na doplnění znovu a cena bývá kolem 500 Kč. To máte do roka u první varianty 13 a u druhé 17 návštěv. Celkem tedy 6500 Kč a 8500 Kč + 700 Kč za prvotní aplikaci. Nemluvě o tom, když se vám nějaký drápek ulomí dřív, než máte objednanou seanci, tak to taky něco stojí.

Jak ušetřit? Buďto se můžete pustit do domácí modelace gelových nehtů, nebo vsadit na gellak. Vypadá skvěle, dlouho vydrží a budete potřebovat UV nebo LED lampu, laky, pomerančové dřívko, pilníky, olejíček, speciální odlakovač a pak už můžete lakovat do sytosti a přitom významně ušetřit.

Řasy jako panenka, jen ta cena!

Nechce se vám pravidelně patlat s maskarou na řasy a ráda byste je měla dokonalé hned po probuzení? Čím dál více žen vyhledává prodloužení řas. Cena sice není nijak nízká, nicméně finální výsledek opravdu stojí za to a rozhodně vypadá velice přirozeně. Prvotní prodloužení moderní metodou řasa na řasu se pohybuje kolem 1800 až 4000 Kč, záleží vždy na věhlasu daného salonu a použitého materiálu. S další návštěvou pro doplnění je potřeba počítat v rozsahu tří až pěti týdnů, a to s částkou kolem 800–900 Kč. Když půjdete každý pátý týden v roce, uteče vám z peněženky jen za doplnění něco kolem 8800 Kč. Také počítejte s tím, že prodloužené řasy musíte líčit speciální řasenkou, s tou obyčejnou byste akorát zkrátila jejich životnost.

Levnější volba? Zkusit nosit můžete magnetické řasy, které na těch vašich drží za pomoci mini magnetů. Odpadá další investice do lepidel, které taky něco stojí!

Kolik stojí váš make-up?

Líčení tvoří běžnou součást životu nás žen stejně jako třeba čištění zubů. Víte ale vůbec, kolik váš finální make-up stojí? Schválně si spočítejte vše, co používáte. Nezapomínejte ani na primer, korektor, fixační sprej, rozjasňovač, fixační pudr a mnohé další zkrášlující pomocníky. Pokud budete využívat levnou drogerkovou řadu dostanete se na částku kolem 1500 Kč, v případě, že si potrpíte na high značkovou dekorativní kosmetiku, finální suma se může pohybovat v řádech několika tisíců. A pouze a jenom za make-up!

Kadeřník a kosmetička

Zapomenout nesmíme ani na kadeřnický a kosmetický salón, kam míříme pravidelně stejně tak. U kosmetičky je ideální se stavit jednou za měsíc, při potížích častěji a u kadeřnice se objevíme za každých pět týdnů v závislosti na daném účesu či barvení. Za rok vás vyjde kadeřnická péče na 10 000 až 20 000 Kč a ta kosmetická při běžném režimu bez nadbytečných laserových či jiných zákroků kolem 9000 až 12 000 Kč.

A jak jste na tom vy? Snažíte se v tomto beauty směru šetřit, nebo s utrácením nemáte problém?

-LZ-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.