Laminace obočí: Metoda, která vám zajistí přirozenost a odolá i větru a dešti
Správný tvar a úprava obočí dokáže s tváří udělat divy. Nejenže může vylepšit váš výraz, ale dokáže omladit o mnoho let. Husté a rozčepýřené obočí bylo v kurzu přibližně před deseti lety, v současnosti má přednost hlavně přirozenost, tedy obočí husté a vyčesané. Jednou z možností, jak ho dosáhnout, je laminace obočí, takzvaný brow lifting. V čem tato rychlá a účinná metoda spočívá?
Laminace obočí je v podstatě něco obdobného, jako trvalá na vlasy. Poprvé se objevila přibližně před pěti lety v Rusku, odkud se rychle rozšířila do ostatních zemí. Stala se hitem Instagramu, oblíbily si ji světové celebrity i miliony žen na celém světě. Vypadá totiž přirozeně (pokud se udělá správně) a dokáže vyřešit nejeden kosmetický problém. Hodí se jak pro ženy, které příroda obdařila hustým a výrazným obočím, tak pro ty, které mají obočí řídké, jemné a nevýrazné. Poradí si s neposednými chloupky, které se různě kroutí, dokáže zamaskovat, když vám na některých místech chloupky chybí nebo když je obočí poškozené a vypadá nezdravě. A v neposlední řadě vám laminace ušetří každé ráno v koupelně čas a práci s vyčesáváním, protože se o něj vůbec nemusíte starat.
Jak se laminace obočí provádí?
Podstatou této kosmetické procedury je zdůraznit vaše přirozené obočí, zkrotit neposedné chloupky a upravit je do žádoucího tvaru, který nějakou dobu vydrží. Nejdříve se obočí, které musí být dokonale odlíčené, vyčeše malým kartáčkem směrem nahoru. Poté se chloupky vytvarují do požadovaného tvaru pomocí kombinace speciálních přípravků, které chloupky nejen narovnají a zafixují, ale obočí také zahustí, vyživí a navrátí mu zdravý vzhled. Na každém chloupku se navíc vytvoří ochranná vrstva, která ho ochrání jednak před ztrátou barvy, a také před negativním působením okolního prostředí, například před mrazem, větrem nebo sluncem. Součástí laminace většinou bývá i barvení. Celá procedura trvá necelou hodinu a zaplatíte za ni kolem tisícovky. Důležité je po laminaci na obočí 24 hodin pokud možno nesahat, neaplikovat na něj žádné další přípravky a nenamáčet ho. Doporučuje se také v průběhu této doby necvičit, nechodit do bazénu ani do sauny.
Jak dlouho vám vydrží a kdy se mu raději vyhnout
Efekt laminace vám vydrží přibližně měsíc až dva. I když jde o bezbolestnou neinvazivní metodu, u které nehrozí podráždění pokožky, není vhodná úplně pro každého. Vyhnout by se jí měly ženy, které mají v místech kolem obočí kožní potíže, například akné, lupénku apod., nebo alergii na používané přípravky. Negativně ovlivnit výsledný efekt může i těhotenství, kojení nebo menstruace. Také není dobré chodit na laminaci příliš často, protože stejně jako u trvalé na vlasy se chloupky vysušují a krepatí. S další laminací proto počkejte přibližně čtvrt roku od první aplikace.
Zkusit laminaci můžete i doma
Na laminaci je určitě dobré zajít do kosmetického salonu, ale pokud to chcete vyzkoušet doma, můžete si pořídit speciální set na laminaci obočí. Za kvalitní zaplatíte nejméně tisíc korun a najdete v něm vše, co na domácí laminaci budete potřebovat včetně návodu. Určitě je ale dobré se předem ještě podívat na internetu na nějaké instruktážní video. A pokud nechcete utrácet peníze nebo si nejste jistá, že chcete mít celý měsíc obočí, které se nehne ani ve vichru a dešti, zkuste úplně jednoduchou domácí laminaci, na kterou vám stačí kartáček na zuby a obyčejné tuhé mýdlo (prodává se i speciální fixační mýdlo). Kartáček lehce navlhčete, přejeďte jím přes mýdlo, aby na štětinkách ulpěla jemná vrstva, a chloupky začněte vyčesávat směrem zdola nahoru. Postup opakujte, dokud nebudou chloupky držet v požadovaném tvaru. Jen pozor, aby nebylo mýdla moc. Pak by se vám na obočí vytvořily nehezké žmolky. Výhodou je, že se dají jednoduše smýt a můžete to zkusit znovu.