Móda a krása

21. října 2020 12:10

Petra Kloidová

Síla make-upu: Vizážistka vrací sebevědomí ženám s jizvami nejen na duši

Dobrý make-up dokáže inspirovat lidi, zvýšit sebevědomí a ukázat, že se dá žít i lépe. Radost ze života svou prací dodává i make-up artistka Goar Avetisyan. Ta věří, že každá žena s jakýmikoliv problémy s pletí může vypadat jako hollywoodská hvězda.

Goar Avetisyan si vybírá ženy s různými problémy s kůží. Některé jsou oběťmi popálení, autonehod nebo nepříjemných nemocí, z každé z nich dokáže vytvořit pomocí make-upu královnu. Někdy takové, jak by si ony samy přály vypadat, jindy takové, které by je samotné nikdy nenapadly. Krása totiž nemá hranice.

Make-up artistku sleduje skoro 10 milionu lidí

Expertka na ženskou krásu začala s make-upem v šestnácti letech, kdy dělala zásadní proměny hlavně svým kamarádkám nebo rodině. A jak to tak bývá, její vášeň se proměnila v dobře placenou práci.

Goar momentálně sleduje na Instagramu 9,7 milionů lidí. Na svém youtubovém kanálu má 282 tisíc sledujících. Na vlastním kanálu ukazuje tutoriály různých make-up looků a sama vlastní v Moskvě školu krásy.

Sedmadvacetiletá dívka se tento rok stala poprvé matkou a její posty na téma mateřství si získaly velkou oblibu u čtenářek. Goar je oblíbená proto, že je velice veselá a snaží se život užívat plnými doušky, což koresponduje s jejím projektem dělat ženy krásnějšími a sebevědomějšími, ačkoliv si prošly peklem.

Goar Avetisyan začala sama na sobě s make-upem experimentovat už v jedenácti letech, a tak má i ve svém nízkém věku spoustu praxe.

Zvýšit sebevědomí těm, které v životě neměly tolik štěstí

Kdyby se Goar Avetisyan s rodiči v jejím jednom roku neodstěhovali do Ruska, možná by její život vypadal úplně jinak. Na to myslí i ve svém projektu, kde proměňuje ženy k nepoznání. Make-up artistka zkrátka chce z každé ženy udělat hollywoodskou divu, ať už ji trápí velká jizva v obličeji, popáleniny, nebo „jen“ nízké sebevědomí. Jak sama dokazuje, make-up sluší i ženám, které o kosmetiku nikdy nejevily zájem a rády se oblékají do sportovní módy. Make-up je zkrátka pro všechny, jde jen o to, co mu dovolíte.

Proměny nevěst

Sílu make-up ukazuje i další vizážistka na sociálních sítích. Nevěsty v Kosovu mají štěstí, jelikož tam pracuje umělkyně, influencerka a visážistka Arber Bytyqi, která se už šest let stará o jeden z nejdůležitějších dní ženy. Svatba je v tom lepším případě pouze jednou za život, a tak se na ní nešetří, a to ani v make-upu.

Všechny proměny nevěst můžete vidět tady.

Kadeřník pomáhá ženám s šedinami

Americký kadeřník Jack Martin na sociálních sítích sdílí svou práci na klientkách, které se dřív trápily šedinami a musely docházet na barvení každé tři až čtyři týdny. Jack Martin se tak rozhodl některým ženám pomoci s tím, aby nemusely docházet na barvení šedin, které je i pro kadeřníky oříškem, protože šedivé vlasy se ztrátou melaninu reagují na barvu jinak než vlasy s melaninem. „Moje řešení šetří čas a peníze,“ říká kadeřník.

VÍCE PROMĚN UVIDÍTE ZDE: KADEŘNÍK POMÁHÁ ŽENÁM S ŠEDINAMI. NEZAKRÝVÁ JE, ALE ZDŮRAZŇUJE


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.