Móda a krása

12. června 2020 09:05

Petra Kloidová

Kadeřník pomáhá ženám s šedinami. Nekryje je, ale zvýrazňuje. Všechny omládly!

Šedé vlasy jsou společností chápany jako projev stáří, takže se je většina žen snaží zakrývat barvou. Jen málokterá je tak odvážná, aby svoje šedivé vlasy nosila s hrdostí. Není se čemu divit, tlak na vzhled ženy v dnešní společnosti a kult mládí je všudypřítomný. Americký kadeřník společně se svými klientkami ukazuje na sociálních sítích, že šedivé vlasy barvit nemusíte a se zásahem odborníka ještě omládnete!

Není to tak dávno, co byla trendem (a ještě pořád je) šedivá barva na vlasy. Trend přišel z Jižní Koreje, která je známá svým rozvinutým kosmetickým průmyslem a vzhledem ke korejským pop idolům, kteří pomalu ale jistě začínají dobývat svět, se popelavá barva v rámci sociálních sítích dostala do světa. Trend šedých vlasů se samozřejmě uchytil hlavně u mladých dívek a mužů, kterým nehrozí, že by mohli vypadat „staře“. Šedá barva vlasů je ale desítky let strašákem žen ve středních letech, kdy se první šediny začínají přirozeně objevovat.

Co ovlivňuje šedivění? Geny, stres a kouření

Největší podíl na tom, kdy začneme šedivět, mají geny, ačkoliv vliv mají i nutriční a hormonální faktory stejně jako stres. V každém případě, pokud vaši rodiče byli brzy bělovlasí, je veliká pravděpodobnost, že na tom budete stejně. Jsou tu ale třeba i zdravotní problémy, které mohou způsobit předčasné šedivění, jako je diabetes, perniciózní anémie nebo problémy se štítnou žlázou. Pokud nechcete šedivé vlasy, můžete proti šedivění bojovat těmito prostředky.

TÉMA STRES A ŠEDINY NAJDETE TADY

Ti, kdo kouří, mají podle výzkumu čtyřikrát vyšší pravděpodobnost, že budou mít předčasné šediny. Nikotin totiž způsobuje snížení produkce melaninu. Ale kuřák nejenže bude mít vlasy předčasně šedivé, hrozí mu i celková ztráta vlasů.

Proč šediny krýt, když je můžete přiznat ve vší kráse

Americký kadeřník Jack Martin na sociálních sítích sdílí svou práci na klientkách, které se dřív trápily šedinami a musely docházet na barvení každé tři až čtyři týdny. Jack Martin se tak rozhodl některým ženám pomoci s tím, aby nemusely docházet na barvení šedin, které je i pro kadeřníky oříškem, protože šedivé vlasy se ztrátou melaninu reagují na barvu jinak než vlasy s melaninem. „Moje řešení šetří čas a peníze,“ říká kadeřník, když ženy barví šedivou barvou nebo probarvuje tak, aby nemusely docházet tak často na barvení.

K barvení šedin se perfektně hodí i styl barvení s názvem balayage, který nejčastěji můžete vídat na slečnách s blond vlasy nebo u brunet, které nechtějí působit tak tmavě. Balayage je styl barvení, který zesvětlí vlasy, ale zároveň dovolí nositelce přijít na doplnění barvy až za šest měsíců. Odrosty totiž nejsou na první pohled tak zřejmé.

Jedním z největších strachů při barvení na šedivo je určitě ten, že s šedivou barvou budeme vypadat starší. Pokud se podíváte na tyto proměny, můžete vidět, že ženy i s šedou barvou nebo probarvením několika pramenů nevypadají starší, právě naopak. Dřívější šedé odrosty totiž dodávaly nositelce unavený dojem.

Šediny mohou trápit i mladé ženy, rozhodně se nejedná pouze o padesátnice. U takových žen se vyplatí využít techniku balayage a stříbřitý odstín s nádechem do blond. I blond nádech dokáže pomoci ženě, aby nemusela tak často docházet ke kadeřníkovi.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.