Móda a krása

17. března 2021 05:59

Petra Kloidová

Chudá žena z Kosova začala šít šaty z nouze. Teď má luxusní značku a sleduje ji milion lidí!

Je to trochu příběh jako z pohádky. Teuta Matoshi vyrůstala společně s bratry v nuzných poměrech ve válkou zmítaném Kosovu. Rodina neměla moc peněz, a tak se Teuta naučila šít vlastní oblečení. O pár let později vybudovala vlastní módní značku a šije úchvatné šaty, které přímo evokují ženství. Na sociálních sítích způsobily hotový poprask!

Nabírané šaty s výšivkami, korálky a neobvyklé kombinace barev přímo vybízejí k tomu, že máte chuť si je hned obléknout. Autorka slavných rób je Teuta Matoshi, rodačka z Kosova, která v dětství neměla na růžích ustláno. Její životní příběh však ukazuje, že nic není nemožné.

Celá rodina žila z ruky do huby

Teuta se narodila kosovskému učiteli, který musel nakrmit nejen ji, ale také jejích pět bratrů. Rodina vysloveně žila z ruky do huby a na oblečení nebyly peníze. Malá Teuta se tak naučila přešívat staré šaty, aby vypadaly novější, a také začala šít ze zbytků látek. Nakonec jí právě tohle v životě nejvíce pomohlo a předurčilo k úspěchu. Teuta si na sebe totiž šila až do střední školy a na vlastní oblečení dostávala nespočet komplimentů od kamarádek. Nakonec se přihlásila na módní školu do Paříže, kde se jí ujal její mentor a profesor, který ji naučil vytvořit vlastní řadu oblečení a pracovat s materiály.

Teuta se už během školy rozhodla, že si založí vlastní značku, což také udělala. Její ženský styl je tak rozpoznatelný, že na svém instagramovém profilu má už přes milion sledujících. A není se čemu divit, její tvorba je zcela neuvěřitelná. Ráda se svými šaty zachází až do snových končin připomínajících pohádku.

Krásný byznys, ale s problémy

Nic ale není růžové, Teuta Matoshi začala budovat svůj vlastní byznys jako matka tří malých dětí. Zpočátku brala malé zakázky, pak se počet objednávek začal zvyšovat. Zprvu bylo pro návrhářku náročné sehnat luxusní látky a materiály, které před lety ještě nebyly tak běžné, jako jsou dnes. Nervy se ale vyplatily, momentálně pro její značku pracuje čtyřicet lidí. A školila je přímo talentovaná návrhářka.

Výšivky, korálky a flitry, přesně to většinou ženy milují.

Snová modrá jako z nebe rozbitá barvou květin. Pro někoho už to může zavánět kýčem.

Flitrů není nikdy dost a už vůbec ne v tak netradiční kombinaci zemitých barev.

Šaty jako z pohádky v tělové barvě. Přímo křičí křehkostí nositelky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.