zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Rouškomluva: Co o vás vypovídá barva nebo vzor vaší roušky?

Rouškomluva: Co o vás vypovídá barva nebo vzor vaší roušky?
Autor: profimedia.cz Rouškomluva: Co o vás vypovídá barva nebo vzor vaší roušky?
anna kopečková , Vydáno: 26.03.2020
Spolu s postupující epidemií koronaviru a karanténou se roušky staly nejen každodenní nutností, ale mnoho lidí je pojalo i jako módní doplněk. Věděli jste, že barva vaší roušky na vás může ledacos prozradit?

reklama

Kvůli fatálnímu nedostatku roušek se do jejich šití pustilo nejen celé Česko, ochranné roušky se už šijí i v zahraničí. Dokonce se do jejich výroby pustily i mnohé módní návrhářky a z roušek se tak rázem stal doplněk, který by měl plnit nejen svou ochrannou funkci, ale splňovat i určité estetické nároky. Krásným příkladem, jak se dá rouška nosit opravdu elegantně, může být slovenská prezidentka, paní Zuzana Čaputová, která má v zásobě několik roušek a vybírá je tak, aby je mohla dokonale sladit se svým oblečením.  

Zuzana Čaputová v dokonale sladěné roušce
Autor: profimedia.cz Zuzana Čaputová v dokonale sladěné roušce

Mnohé designérské kousky byly k vidění už na přelomu února a března na paříském týdnu módy – zdobené krajkami, kamínky, výšivkami… Otázkou zůstává, nakolik jsou takto zdobené roušky praktické, protože je lze jen těžko udržovat nezávadné. Jak totiž upozorňují stále dokola odborníci, roušku je nutné po každém použití důkladně dezinfikovat, to znamená vyprat ji při teplotě minimálně 60 °C a následně ještě přežehlit na nejvyšší stupeň. 

Roušky jako módní doplněk
Autor: profimedia.cz Roušky jako módní doplněk

Vraťme se ale ke klasickým bavlněným rouškám, které si spousta z nás šije doma, většinou z toho, co najdeme ve skříni. Barva, případně vzor roušky totiž o svém nositeli ledacos vypovídá. Jakou nosíte vy? 

Bílá rouška

Bílá barva symbolizuje čistotu, nevinnost, ctnost. Často ji nosí lidé, kteří jsou velmi pečliví, ti, kteří chtějí mít svůj život perfektní, harmonický a bez jakýchkoli nedokonalostí. 

Červená rouška

Červená barva je barvou dominance, moci, ale i sexuality. Ukazuje na člověka extrovertního, sebevědomého, plného energie, který cítí potřebu prosadit se a neváhá riskovat. Chce žít svůj život naplno.

Zelená rouška

Zelená barva uklidňuje, zvyšuje sebevědomí, může poukazovat na vaši vnitřní sílu, houževnatost a vytrvalost. Takový člověk potřebuje cítit pevnou půdu pod nohama, cítit se bezpečně ve svých vztazích, mít jistotu v práci. Pokud nosíte jasně zelenou roušku, nejspíš chcete, aby to působilo neformálně a také sportovně.

Modrá rouška

Modrá barva je barvou klidu, ukazuje na to, že jste loajální, důvěryhodný a empatický člověk. Vědecké studie také prokázaly, že lidé, kteří se obklopují modrou barvou, mají s největší pravděpodobností velmi tvůrčí myšlení. A také jsou schopni dělat víc věcí najednou.

Růžová rouška

Tato barva ukazuje ostatním, že jste pozitivní, přátelský člověk, který se těší dobrému zdraví. Ukazuje ale i na určitou nezralost, naivitu a dětinskost.

Černá rouška

Černá barva může symbolizovat mnoho osobnostních rysů. Může jít o člověka s velkým smyslem pro eleganci, autoritativního, sofistikovaného, tajemného, toužícího nebýt vidět nebo také všechno negovat.

Fialová rouška

Fialová barva naznačuje, že jste kreativní a výrazný člověk s originálními nápady, možná i věřící v nadpřirozené síly. Někdy ale fialová barva vyjadřuje i nevyzrálost a emocionální nestabilitu.

Oranžová rouška

Oranžovou barvu mají v oblibě lidé odvážní, šťastní, úspěšní, plní nadšení.

Žlutá rouška

Žlutá barva vyjadřuje uvolněnost a spontánnost. Lidé, kteří ji mají v oblibě, se dívají do budoucnosti a touží nechat za sebou problémy, které je trápí. Ale nenechte se mýlit,  nejsou to žádní "sluníčkáři". Bývají to chytří a zábavní lidé, kteří se nebojí ukázat, jací opravdu jsou.

Hnědá rouška

Tito lidé potřebují cítit jistotu, být spojeni se zemí, zapustit kořeny. Snaží se také vyhýbat situacím, které jsou jim nepříjemné.

Šedá rouška

Šedá barva je neutrální, člověk, který ji nosí, je taková šedá myš. V ničem se nechce příliš angažovat, o nic příliš neusiluje, je opatrný, nejistý, chybí mu vášeň.

Rouška s puntíky

Pro vás je svět jako hriště, dobře víte, že ani v dospělosti nemůžeme jen pracovat, ale je v pořádku si také hrát. Jste velmi přátelští a váš stále pozitivní přístup dělá i nudnou práci příjemnější. Už vám někdy někdo řekl, že jste roztomilý člověk?

Pruhovaná rouška

Obrazně řečeno, věci jsou pro vás buď černé nebo bílé, neexistuje nic mezi tím. Máte jedinečnou schopnost svůj život pečlivě dělit, nemíchat práci s odpočinkem a zábavou. Možná jste vynikající plánovač a váš strategický životní styl udržuje věci v rovnováze přesně podle vašich představ.

Rouška s květinovým vzorem

Vy jste romantická duše, možná i idealista, snílek. Máte dar vidět dobré věci tam, kde je ostatní nevidí.

Rouška s tygřím vzorem 

Ve vás dříme zvíře. Jste patrně dost dominantní, potřebujete udávat směr a být v centru pozornosti.

-ak-

Všechny články o koronaviru najdete ve speciálu:

reklama

Související témata: rouška , koronavirus , epidemie , jak nosit roušku , jak ušít roušku , barva roušky , psychologie barev , význam barev

reklama

Přečtěte si také

reklama