5 nejrozšířenějších mýtů o zvětšených prsou

5 nejrozšířenějších mýtů o zvětšených prsou

Jedním z nejčastějších zákroků, který provádějí estetičtí chirurgové, je augmentace neboli zvětšení prsou. K takovému životnímu kroku, jakým „nová“ prsa jsou, se ročně odhodlá zhruba dvanáct tisíc žen a tento počet rok od roku roste. Ne všechny ženy, které po krásnějších prsou touží, si ale nakonec svůj sen splní. Kolem zákroku totiž panuje mnoho mýtů, jež je odrazují. Jaké jsou ty nejrozšířenější?

Mýtus č. 1: Prsní implantáty vypadají nepřirozeně

Přirozenost i krása obecně jsou a vždy byly velmi relativní pojmy. Zatímco před padesáti lety neexistovalo, aby se ženské poprsí v podprsenkách zakulacovalo, dnes už si většina žen neumí představit, že by vyšla ven ve spodním prádle, které by nebylo příliš praktické a z ňader by tvořilo podivné trojúhelníky.

Představa o kráse se tedy stále mění a dnes už jsme zvyklí i na něco nového – na takřka dokonale vypadající prsa. „Právě dokonalost prsou může někomu připadat jako nepřirozená. Pokud si ale žena zvolí zkušeného chirurga a na základě konzultace s ním si vybere vhodné implantáty, nestane se, že by zákrok skončil fiaskem,“ říká plastický chirurg MUDr. Josef Kulhánek. „Například u žen s drobnější postavou by měly být absolutně zapovězeny velké implantáty. Ty by vzhledu těla rozhodně neprospěly,“ dodává. Je tedy jasné, že zvětšená prsa mohou působit skvěle až fantasticky, když žena nepodcení jejich výběr a názor odborníka.

Před a po Foto: epionebh.com

Mýtus č. 2: Umělá prsa jsou studená

Ne, ne a ještě jednou ne. Zatímco dříve to mohla být pravda, protože se k augmentaci prsou používaly implantáty plněné fyziologickým roztokem, který – jak známo – je dobrým vodičem tepla či chladu, dnes už tomu tak není. „Vodní implantáty, u kterých pocit studených prsou hrozil, už se nepoužívají, a u těch silikonových jsme se s tím ještě nesetkali,“ reaguje na neopodstatněnou a všeobecně rozšířenou lež MUDr. Hubert Topinka, primář plastické chirurgie Lékařského domu v Praze 7.

Mýtus č. 3: Ženy v prsou s implantáty nemají cit

Lékaři se shodují v tom, že po přechodnou dobu po zákroku může dojít k výkyvům v citlivosti v prsou, které se však postupem času ustálí. „Ženy si několik týdnů po augmentaci prsou stěžují na sníženou nebo naopak zvýšenou citlivost prsou. Tyto průvodní potíže však odezní,“ ujišťuje nerozhodné ženy, které by o dokonalejší prsa stály, Josef Kulhánek a přiznává, že jako laika by ho tento mýtus také asi zneklidňoval.

Mýtus č. 4: Matky se silikovými implantáty nemohou kojit

Plastičtí chirurgové se často setkávají také s dotazy žen, zda aplikace silikonových implantátů není škodlivá pro fungování mléčných žláz, které produkují mateřské mléko. Ženy se totiž bojí, že by po zvětšení prsou mohly přijít o schopnost kojit své malé, popřípadě teprve plánované děti. Všechny stávající i budoucí maminky si však mohu oddychnout – tato funkce ohrožena není. „Lékaři implantát ukládají pod mléčnou žlázu tak, aby nedošlo k jejímu ohrožení. Ale 100% kojení zaručit samozřejmě nelze, a to ani u žen, které plastickou operaci prsou nepodstoupily,“ říká MUDr. Kulhánek.

Mýtus č. 5: Silikonové implantáty jsou nebezpečné

Mít v těle cizí těleso, takové, jakým je například prsní implantát, nemusí být zrovna příjemný pocit. Snadno totiž může vyvolávat obavy z toho, zda není jakkoli škodlivý. Moderní implantáty jsou však testovány, jejich výplň i povrch tvoří speciální silikon, který lidskému tělu neubližuje. Pokud žena dodržuje všechny pokyny, které jí lékaři dají, rozhodně se nestane, že by přítomnost implantátů v těle znamenala její zhoubu.

Důvěřujte, ale prověřujte

Žena, která se k augmentaci (zvětšení) prsou odhodlá, by si měla vždy prověřit lékaře, který má zákrok provést. Rozhodně doporučujeme spoléhat se pouze na renomované kliniky, i když je nezbytné si zde za výkon připlatit. Pěkné poprsí podle představ každé konkrétní ženy totiž za tuto investici stojí.

Krásný dekolt bez operace

Jestliže se do operace jako takové nechcete vrhnout po hlavě, pak podle Mgr. Petry Řehořkové, zakladatelky kliniky estetické medicíny Petra Clinic, stačí pár triků, jak povislým prsům alespoň na čas zabránit. „Nejdůležitější ze všeho je cvičit prsní svalstvo, pravidelně mazat kvalitními zpevňujícími krémy s kolagenem či kyselinou hyaluronovou nebo jednou za čas podstoupit přístrojovou revitalizaci a omlazení dekoltu.“ Pokud sportujete, nezapomeňte na kvalitní, dostatečně pevnou sportovní podprsenku, která vaše vnady udrží na správném místě. Zabrání tak natahování a porušení vazivových tkání. Podle Řehořkové jsou nejlepšími sporty plavání, dělání kliků nebo veslování. „A ještě jedna věc: nehrbte se a nevěšte hlavu! Nejenže vzpřímená žena působí sebevědoměji, při hrbení se v dekoltu a na krku tvoří vrásky. Dávejte si pozor i na to, v jaké poloze máte hlavu, když si čtete na lehátku nebo v posteli,“ radí nakonec wellness koučka.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.