Móda a krása

22. října 2017 06:00

Martina Čerňanská

5 rad, jak ze sebe udělat osudovou ženu

Přála byste si, aby z vás muži byli celí pryč, aby se o vás bezmála rvali, aby si na vás vzpomněli hned po probuzení? Staňte se osudovou ženou.

Pokud to máte takzvaně v krvi, nebude to zas tak složité, ale jestli ne, připravte se na fakt, že udělat ze sebe femme fatale bude vyžadovat přece jen určité úsilí. Možná bude třeba trochu změnit své zvyklosti. Jaká asi je osudová žena? Nejspíš svůdná, elegantní, tajemná, zajímavá a v neposlední řadě i vtipná. Jak na to?

1. Tmavé koktejlové šaty

Jak se oblékat, to vám nejlépe prozradí staré americké filmy. Nicméně berte tento návod s jistou nadsázkou, oděv tehdejších hereček nelze kopírovat stoprocentně, to by totiž mohlo působit bezmála komicky. Stačí mít na paměti, že femme fatale volí spíše tmavší barvy oděvů, šatníku dominují tmavé koktejlky, nechybí tmavozelené či tmavočervené oblečení. Nezapomeňte na síťované punčocháče a lodičky s vysokými podpatky. Úžasným doplňkem by byla cigareta v cigaretové špičce, ale ta už do dnešní protikuřácké doby nepatří.

2. Žádné šmouhy

Rovněž účes přizpůsobte tomu, že jste se rozhodla působit jako osudová žena. Vlasy by měly obličej trochu zakrývat, neodhalovat. Zkuste delší ofinu či alespoň vlnku, vyzývavě padající do tváře. Doporučuje se výrazná barva vlasů a nezapomenutelný parfém. Líčení by mělo být rovněž výrazné a v první řadě perfektní, femme fatale nemůže chodit s rozmazanými šmouhami na obličeji. Pořiďte si i nějaký ten doplněk nezbytný pro osudovou ženu, například obrovské sluneční brýle, kožešinové boa, krajkové rukavičky.

3. Mějte tajemství

Neříkejte na sebe úplně všechno, to osudové ženy nedělají. Zahalte se do tajemna. Není vaše povinnost kdekomu vykládat, co budete mít k večeři, že jste se pohádala s domovníkem a že vám tramvaji ukradli peněženku se stokorunou. Nechte ostatní, ať se nad vámi zamýšlejí, ať si v duchu kladou otázku, kdo vlastně jste. Když na každého vychrlíte: „Já jsem nějaká Mařka z Jičína, mám cukrovku a na poloviční úvazek uklízím kanceláře,“ pak máte k osudové ženě ještě dlouhou cestu.

4. Buďte na prvním místě

Jste sama pro sebe tou nejdůležitější osobou na světě. To není sobecké, ale velmi rozumné. Když budete šťastná, uděláte šťastnými i své nejbližší, kteří vás mají rádi. Navíc sebeúcta a sebedůvěra ženám sluší, sebevědomé dámy muže nesmírně přitahují. Zároveň, což s tím úzce souvisí, se nelitujte a nestěžujte si, to není elegantní. Tvařte se, že ve vašem světě je všechno v nejlepším pořádku.

5. Stále v dobré náladě

Hlídejte si výraz tváře. Úsměv je slušivější než zoufalý pohled. Buďte vyrovnaná a dobře naložená. Nebojte se vtipkovat, to se ostatně od osudových žen očekává. Bavte se, buďte uvolněná a hravá. Přijímejte od mužů zasloužené komplimenty a nikdy je nevracejte. Je přece téměř jejich povinností polichotit vám a pochválit vás, však si to zasloužíte.

Přečtěte si také:

autor: EM

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.