Sedm tajemství nestárnoucích žen. Chcete být jako ony?

Jistě znáte ze svého okolí ženu, která nestárne. Máme na mysli zcela přirozenou krásu. Jak si ji udržet co nejdéle? Moderní ženy to už dobře vědí.

Všichni se na ni dívají s posvátným údivem. Jak je možné, že ta dáma středních let vypadá daleko mladší, než ve skutečnosti je? Jaké tajemství skrývá ta, které kdekdo hádá třicet, ačkoli už oslavila padesáté narozeniny? Určitě teď nechceme hovořit o všelijakých umělých zákrocích v podobě plastických operací. Mluvíme o přirozené kráse.

Denně choďte

Choďte alespoň půl hodiny denně. Zkuste ujít při venčení psa delší vzdálenost, než je ta k nejbližšímu patníku. Každodenní půlhodinová chůze prospívá zdraví. Vhodná je i chůze do schodů. To dává šanci těm, kteří z nějakých důvodů neprovozují náročnější sporty. Každý by si měl vybrat činnost, která ho baví.

Poctivě zavlažujte

Pijte více než dva litry tekutin denně. Vhodné jsou však jen nápoje, které neobsahují cukr. Dobrou zprávou je, že existuje i možnost odměnit se k večeru alkoholem, konkrétně malou sklenkou červeného vína. Antioxidanty zvané flavonoidy, obsažené právě v lahodném červeném víně, působí proti tvorbě krevních sraženin. Ale pozor, odborníci doporučují ne více než dva decilitry, a pokud možno nikoli denně.

Jezte o třetinu méně

Jezte o třetinu méně. Čím více potravy tělo přijme, tím více se opotřebovává. Průzkumy ukázaly, že kdo konzumuje o třetinu méně, žije o třetinu déle. Bez jídla by však organismus pochopitelně nemohl fungovat. Proto je třeba jíst zdravou, vyváženou stravu, nepřejídat se a udržet si optimální váhu. Vozit si všude s sebou japonského kuchaře, tak jako to dělá Madonna, je pro běžné smrtelníky nerealizovatelné, zcela však postačí konzumovat hodně zeleniny, ovoce, oříšků, luštěnin a bílého masa.

PŘEČTĚTE SI: 10 CHYB V OBLÉKÁNÍ A LÍČENÍ, KTERÉ VÁS DĚLAJÍ STARŠÍ

Vyhýbejte se nástrahám

Pokud se s narůstajícím věkem stále více spoléháte na alkohol či uklidňující léky, pamatujte, že sice mohou dočasně utišit konflikty, úzkosti či strach, ale vyřešit je nedokáží. A navíc může být jejich užívání návykové. Se složitými pocity, které stárnutí přináší, se musíme hrdinně setkat tváří v tvář, přičemž omamné látky tento důležitý proces značně komplikují. A tady je ještě třeba poznamenat, že ubírají na kráse. Všichni víme, jak vyhlížejí celebrity, které kombinují léky s alkoholem ve snaze uniknout nemilosrdné realitě a přibývajícím rokům. V jejich případě se hovořit o půvabu rozhodně nedá.

Zkrášlujte se, ale ne přehnaně

Také nestárnoucí ženy o sebe pečují, ale nijak fanaticky. Myjí se vlažnou vodou, na obličej nikdy nepoužívají mýdlo, oblíbily si nějaký úplně obyčejný denní krém. Co se týká líčení, bohatě postačí jen jemná rtěnka, zdravíčko a řasenka. Přehnaně nalíčená žena vždy vypadá starší, než doopravdy je.

Stůjte rovně, spěte sladce

Krásné ženy si potrpí si na správné držení těla, protože jsou přesvědčeny, že když se žena hrbí, automaticky vypadá starší. S železnou pravidelností dodržují osmihodinový spánek. Budí se ráno vždy ve stejnou dobu a pak deset minut cvičí, nejčastěji cviky na zpevnění břišních svalů.

Trénujte mozek

Chcete-li, aby váš mozek dobře fungoval i do budoucna, začněte hned s jeho tréninkem. Nelekejte se, nebudeme vás nutit ke studiu čínštiny. Bohatě postačí četba novin, časopisů, nezapomínejte na knížky. Luštěte křížovky. Zbavte se stereotypů v denním režimu, objevujte, všímejte si nových věcí. Radujte se z maličkostí, Kontrolujte výraz tváře. Nemračíte se náhodou? Častěji se usmívejte, bude to příjemné jak pro vás, tak pro vaše blízké.

autor: EM

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.