Móda a krása

2. června 2016 04:45

Martina Čerňanská

5 triků, jak vybrat pohodlné sandály na podpatku

5 triků, jak vybrat pohodlné sandály na podpatku

Boty na podpatku jsou zrádné. Každá žena v nich sice vypadá dobře (pokud na nich umí chodit), krásně prodlužují nohy a krok je v nich takový ladnější. Ale bohužel i ty nejkrásnější jehlové podpatky vám dokážou způsobit během pár hodin ošklivé puchýře a ty zdánlivě neškodné šněrovací střevíčky vás donutí během chvilky kulhat bolestí. A právě proto pro vás máme právě teď 5 triků, jak vybrat boty na podpatku, ve kterých nebude trpět.

Široký podpatek

Zaměřte se na podpatky a rovnou sáhněte po těch širších. Nejenže jsou právě teď v módě, ale čím silnější podpatek, tím víc se rozprostře tlak na vaši nohu a tím pádem vás nebudou vaše nožky tolik bolet.

Přírodní materiály

Vždy vybírejte přírodní materiály. Semiš a kůže se budou krásně formovat podle vaší nohy, pomáhají zabránit a předejít uklouznutí a odírání. Oproti tomu umělé materiály jsou neprodyšné, neproudí skrz ně vzduch a právě proto vznikají tolik bolestivé puchýře a otlaky.

Široké pásky

Volte boty, které mají širší pásky. Tenoučké pásky a ještě k tomu třeba jen jeden přes nárt, sice vypadají krásně, ale věřte nám, že za chvíli byste netoužila po ničem jiném než se zout. Když ale obujete boty se širšími pásky, vaše noha bude doslova upevněna v botě, takže budete mít mnohem větší stabilitu při chůzi. A budete moct protančit celou nos se střevíčky na nohou :).

Polstrovaná stélka

Čím vyšší podpatky, tím jsou víc namáhaná chodidla a vznikají otlaky. Proto je nezbytně nutné, aby u takových bot byla stélka co nejměkčí. Dokáže lépe absorbovat nárazy a také poskytuje tolik potřebnou podporu klenby.

Test stability

A na závěr trochu netradiční test: postavte botu na rovnou plochu a jemně do ni strčte prstem. Pokud se lehce rozkolísá nebo se rovnou převrátí, není dostatečně pevná a stabilní, aby vás dobře podpořila a vy v ní udržely rovnováhu. V takových botách vás budou nohy bolet už po pár krocích, věřte nám.

Sdílejte článek
Štítky obuv

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.