Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

5 zásadních věcí, které by měla znát každá žena s krátkými vlasy

Ať už máte mikádo, asymetrický střih či jste ostříhaná na pár centimentrů, existuje několik zlatých pravidel, které by měly všechny krátkovlásky dodržovat.
Vydáno: 16.05.2017
Krátké vlasy mají šmrnc!
Krátké vlasy mají šmrnc! Autor: Instagram.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najděte odborníka

Dobrý střih je vždy důležitý, ale pro krátké je vlasy je naprosto zásadní, protože máte vlastně méně vlasů na to, aby zakryly jakoukoliv chybu. Ujistěte se, že se svěřujete do rukou někomu, kdo umí krátké střihy a umí pracovat i s vašimi vlasy (jiná je práce s vlasy jemnými, kudrnatými či lehce vlnitými).

V dnešní době naštěstí není problém sehnat kvalitní reference z mnoha zdrojů (díky Facebooku, Pinterestu a Instagramu :), a tím pádem se vyhnout tomu, že usednete do křesla někomu, kdo své řemeslo jednoduše neumí. A když potkáte např. na ulici ženu, jejíž účes se vám líbí, nestyďte se a zeptejte se, kdo jí „dělá hlavu“. To nejhorší, co se vám může stát je, že vám to jednoduše neřekne.

Choďte často

Pokud jste dříve nosila dlouhé vlasy, jistě se pamatujete, že nebyl problém zajít ke kadeřníkovi na zastřihnutí jednou či dvakrát do roka a přesto vaše vlasy vypadaly dobře. U krátkých střihů toto bohužel neplatí. Pár centimetrů je již vidět a i tento malý kousíček může rozhodnout o tom, že buď vypadáte velmi šik a šmrncovně, anebo jako někdo, kdo kadeřnické nůžky neviděl už hodně dlouho.

Na zastřihnutí jednoduše budete muset chodit častěji – ideálně každé 3 až 5 týdnů v závislosti na tom, jak rychle vám rostou vlasy.

Pozor na barvu

Pokud nosíte stále přibližný střih a chodíte ke kadeřníkovi i na barvu, jistě víte, že nejprve se vlasy barví a až poté se upravuje střih. Tento postup ovšem neplatí v případě, že se chystáte na radikální zkrácení. V tuto chvíli je lepší vlasy nejdříve ostříhat a až poté barvit. Proč? Protože ve chvíli, kdy radikálně měníte střih, je důležité mu přizpůsobit i barvu. Ta, která na vašich dlouhých vlasech vypadala skvěle, se možná nehodí ke krátkému mikádu. A když už změna, tak pořádná a především co nejlepší.

Kratší vlasy = více ušetříte

Obecně platí, že čím kratší vlasy, tím se více mastí. Pokud se tedy rozhodnete pro krátký účes, musíte počítat, že si budete muset vlasy mýt častěji. Na druhou stranu krátké střihy vyžadují menší množství všech vašich oblíbených vlasových produktů, a tudíž ušetříte;)

Vynechejte fén

Ačkoliv může být trochu otravné častější chození do salonu, domácí styling krátkých vlasů na každodenní bázi je poměrně snadný. Obzvlášť v létě si užívejte to, že vlasy nemusíte mořit horkým vzduchem z fénu, ale nechte je volně uschnout. Stačí po umytí a lehkém vysušení ručníkem, nanést do vlasů sprej s mořskou vodou a nechat vlasy jen tak. Nejenže jim ulehčíte, ale váš účes bude vypadat jako od moře.

Přečtětě si také:

Kadeřnické lži, kterým raději nevěřte

Kadeřnické lži, kterým raději přestaňte věřit

Máte lámavé vlasy a roztřepené konečky? Tohle vám pomůže

Lámavost vlasů je záludná v tom, že vám kvůli ní vlastně nikdy nenarostou pořádně dlouhé vlasy. Než by to totiž vůbec stihly udělat, ulomí se, roztřepí se. A pokud ne, stejně to, co zbude, vypadá spíš jako pometlo než jako zdravá hříva. Receptem je vlasy zastřihnout a preventivně ne/dělat třeba toto:

Vlasy nedrbejte ručníkem

Opatrně s ručníkem

Vlasy ručníkem jen jemně promačkejte, netřete je příliš o sebe. To vše vlasy oslabuje a zamotává. Zvláště pokud máte dlouhé vlasy.

 

Šetrnější než froté ručník může být např. bavlněné tričko, do kterého vlasy zabalíte.

 

Nejlepší je, když necháte vlasy volně uschnout.

 

 

Zapleťte si copy

Nový vlasový hit pro jaro a léto: COPY

připravila: Martina Hrušková, PEM

Uložit

Článek je zařazen v: účes, vlasy, krátké vlasy, účesy, suchý šampon, vlasový styling
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama