Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

6 ženských fyzických rysů, kterým muži neodolají

Říkáte si, proč má vaše kamarádka takový úspěch u mužů, když to není žádná velká krasavice? Máme vysvětlení. Na základě vědeckých poznatků byly vymezeny určité vzorce, díky nimž jsou muži z některých žen doslova mimo. Stěžejním je jakési posouzení a zhodnocení reprodukční způsobilosti ženy. To je pro muže určující faktor, zda mají o ni zájem, nebo ne. Určité vlastnosti dělají ženy atraktivní, protože jsou spojeny s dobrým zdravím a plodností. Jakmile si muži těchto atributů všimnou, nedokážou takové ženě odolat. Vše se ale odehrává na podvědomé úrovni.

Co tedy podle vědy rozhoduje o ženské atraktivitě?

Poměr pasu a boků
ženské rysy poměr pasu
ženské rysy poměr pasu
Poměr pasu a boků

Pas a boky se vztahují k narození dítěte. Muže nejvíce rajcuje, pokud má žena pas a boky v poměru 7:10 – tedy například 70 cm v pase a 100 přes boky. Je to pro ně symbolem plodnosti. Jakmile se v jejich okolí objeví žena s těmito proporcemi, rozbliká se v jejich hlavě světýlko, které jim napovídá, že je to ideální matka jejich budoucích dětí. Postava ve tvaru přesýpacích hodin bude zkrátka vždycky v kurzu.

Vysoký hlas
ženské rysy vysoký hlas
ženské rysy vysoký hlas
Vysoký hlas

Říká se, že hluboký, příjemně sametový hlas je sexy. Ale asi jen u mužů. Je naopak více přitahuje pronikavější hlásek. Proč? Vždyť pak paradoxně často nadávají, jak jsou jejich ženy „uječené“. Nicméně vyšší tón vyvolává představu mladšího věku, mladšího těla, které je většinou atraktivnější, šťavnatější a zdravější než to starší. Samozřejmě existuje mnoho výjimek, nicméně u plodnosti hrají roky velmi důležitou roli.

Zdravé vlasy
ženské rysy zdravé vlasy
ženské rysy zdravé vlasy
Zdravé vlasy

Že by muži dokázali rozeznat, zda má žena vlasy zdravé, nebo ne? Vždyť sotva identifikují jejich barvu! Jenže chyba – my ženy muže často podceňujeme a považujeme neprávem za ignoranty. Byly bychom ale překvapeny, čeho všeho si dokážou všimnout. Mezi to patří i stav našich vlasů, jež jsou také známkou zdraví a plodnosti. Návštěva kadeřnického salonu nebo pravidelná domácí péče o naši kštici je doslova investicí i do budoucího partnera.

Úsměvy
ženské rysy úsměv
ženské rysy úsměv
Úsměvy

Samozřejmě, šťastní a spokojení lidé jsou zároveň atraktivní. A bohužel jsou i vzácností, protože mnoho z nás podléhá každodenní šedi a místo toho, aby si život užívali, spíše přežívají. Úsměv, je-li upřímný, symbolizuje psychické zdraví a odolnost. Další dva důležité faktory pro to, aby žena otěhotněla a také stoupla pravděpodobnost, že budou i její děti tak v pohodě, jako ona. Pokud úsměv doplní bílé zuby, muži z vás zešílí.

Méně make-upu
ženské rysy méně make-upu
ženské rysy méně make-upu
Méně make-upu

Můžete si myslet, že vás několik vrstev make-upu, výrazné oční stíny a tučné rty dělají krásnější, ale opak je pravdou. Pro muže je přitažlivější přirozený vzhled. Samozřejmě se můžete přikrášlit, ale pokud se chcete líbit opačnému pohlaví, zapomeňte na křiklavé odstíny a tvář jako porcelánová panenka. Výzkum prokázal, že muži dávají přednost ženám, které používají až o 40 % méně kosmetiky. Což je pro nás skvělá informace. Je přece fajn vědět, že svou přirozenost nemusíme (příliš) skrývat.

Nošení červené
ženské rysy červená
ženské rysy červená
Nošení červené

Existuje důvod, proč je červená barva spojována s chtíčem. Vědci dokázali, že kdo má na sobě červenou, zvyšuje se jeho atraktivita. Působí na ostatní jako magnet, přitahuje pozornost. Červená je teplá, stimulující barva. Představuje sílu, energii, krev, oheň a vitalitu, napomáhá krevnímu oběhu.Tuto barvu by tedy žádná žena neměla ve svém šatníku vynechat.

 

-šp-

Reklama