Móda a krása

31. července 2016 04:45

Anna Kopečková

7 tipů pro vlasy na dovolené: Abyste si domů nepřivezla slámu

7 tipů pro vlasy na dovolené: Abyste si domů nepřivezla slámu

Určitě nestojíte o dovolenkový suvenýr v podobě vyšisovaných suchých vlasů, které spíš připomínají slámu. Dopřejte včas vašim pramínkům přiměřenou péči:

Před odjezdem

Než zabalíte kufry, objednejte se ke kadeřníkovi, aby vám odstřihl roztřepené konečky. Letní radovánky by pokračovaly v díle zkázy a vlasy by se začaly lámat. Dávat si novou barvu je téměř zbytečné, rychle by vybledla, a pokud si vlasy odbarvujete, přidáte k náročným podmínkám na dovolené ještě chemický stres. Požádejte v kadeřnictví o přeliv, který dodá vlasům pěkný lesk a nepoškodí je. Začněte vlasům budovat ochrannou vrstvu pomocí šamponu s ceramidy, které obklopí vlas po celé délce od kořínků ke konečkům.

TIP: Šampon s ceramidy posilující vlasová vlákna Ceramide Complex Syoss, 130 Kč

Speciálka

Když si nevíte rady, jakou péči si s sebou vzít, rozhlédněte se v drogerii po speciálních letních řadách vlasové péče. Mívají zlatou či žlutou barvu, označení Summer. Výrobci do nich namíchali to, co je o dovolené potřeba, především hydratační složky, které se z pramínků vytrácejí vlivem horka a sluníčka, ale také sluneční filtry, které chrání barvu vlasů před blednutím a škodlivým vlivem slunečních paprsků.

TIP: Regenerační šampon s ochrannými filtry, kokosovým olejem a výtažkem z květů tiaré Gliss Kur, 80 Kč

Pod dohledem

Velké škody dovede napáchat letní vítr, zloděj hydratace. Suché pramínky se pak snadněji lámou. Navíc se delší vlasy zacuchají a nešetrné rozčesávání může poškodit povrch vlasů, vlasy se při něm vytrhávají z kořínků, nebo česání kořínky namáhá a vlasy následně vypadávají. Učešte si volný cop, omotejte ho pružnou stužkou, která je k vlasům šetrná a navíc právě teď hodně trendy.

TIP: Elastické stužky pro stažení vlasů Sephora, 4ks/80 Kč

Do vody

Ideální je vytvořit na vlasech štít, který je ochrání před chlorem v bazénu i mořskou solí v příboji. Vetřete do pramínků vlasový olej, především do konečků, které jsou tenčí a náchylnější k poškození. Jestli olejům nefandíte, naučte se alespoň jeden trik s vodou. Než se ponoříte, namočte si vlasy „sladkou“ vodou ve sprše, u bazénu i u moře obvykle bývá. Pak už se do vlasů tolik nežádoucí vody nevsákne.

TIP: Péče s marockým arganovým olejem bez oplachování Advance Techniques Avon, 169 Kč

Hlavně jemně

Ještě se vrátíme k tomu rozčesávání. Nikdy se o něj nepokoušejte, když přijdete z pláže. Vlasy ztvrdlé solí z mořské vody budou vzdorovat. Nejdřív je pořádně namočte ve sprše vlažnou vodou, umyjte šamponem, který vypláchne nečistoty, a použijte kondicionér, který oddělí jednotlivá vlasová vlákna. Vlasy nechte proschnout, mokré jsou příliš křehké. Na rozčesání použijte hřeben se zuby co nejdál od sebe. Nebo osvědčený bodlinkový kartáč, který mezi vlákny bezbolestně klouže.

TIP: Cestovní kartáč na šetrné rozčesávání vlasů Tangle Teezer, 490 Kč

Maskování

Máte-li vlasy delší než po ramena, nebo si je pravidelně barvíte, na cestu k moři si přidejte do kosmetického kufříku hloubkově regenerující masku. Každý den po návratu z pláže si vlasy umyjte a místo kondicionéru si do dvou třetin spodní délky vmasírujte masku. Není nutné překračovat doporučenou délku působení, ale před opláchnutím si ještě vlasy pomocí prstů promasírujte. Oplachujte vlažnou vodou alespoň dvě minuty.

TIP: Maska s jantarem pro hloubkovou regeneraci vlasů Essence Ultime Schwarzkopf, 200 Kč

Slaná paráda

Ať už jste u moře nebo jen u rybníka, k prázdninám se skvěle hodí ležérní plážové vlny, které jdou vytvořit ze všech délek vlasů. Umyté vlasy se jen rozčešou pomocí prstů, a až budou téměř suché, bohatě se nastříkají tzv. slaným sprejem. Oddělí pramínky a vlasy mírně zvlní, k tomu jim ještě pomozte tím, že pramínky namačkáte do dlaní, nebo je natočte kolem prstu.

TIP: Slaný sprej na vlasy Salt spray label.m, 199 Kč, parfums.cz

Anna Trnková/ Foto archiv firem

Sdílejte článek
Štítky moře sláma Henkel AG & Co. KGaA Sephora

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.