Móda a krása

27. října 2015 04:40

Lucie Průchová

Co ovlivňuje velikost a tvar vašeho zadečku? A co vám bude nejvíce slušet?

Trápíte se tím, jakou máte postavu? Některým z nás se ukládá tuk do bříška, dalším do stehen a boků a jsou mezi námi i ženy, které mají spíše chlapskou, atletickou postavu. Každopádně, každá z nás by chtěla mít krásný zadeček, který se bude mužům líbit. Poradíme vám, jak na to...

Tvar naší postavy i pozadí ovlivňuje několik faktorů.

Podívejte se na své předky!

Prvním takovým faktorem je genetika. Ta určuje především to, do jakých tělesných partií se tuk ukládá přednostně, ale také má vliv na šířku pánve a boků. Pokud tedy vaše maminka oplývá větším pozadím, pravděpodobně máte vrozený předpoklad pro totéž.

Cvičíte?

Dál hraje významnou roli množství podkožního tuku a svalové hmoty v těchto oblastech. Genetické dispozice sice vlastními silami nezměníme, ale díky cvičení a správně sestavenému jídelníčku můžeme zadní partie krásně vytvarovat.

Je to důkaz toho, že jste žena!

Hromadění tukových zásob ve stehnech a hýždích je typicky ženskou záležitostí. Dobrou zprávou je to, že takové rozložení tuku v těle je mnohem méně zdravotně rizikové než ukládání tuku v oblasti pasu, které převládá u mužů.

Pokud chcete zeštíhlet právě v této oblasti, měli byste věnovat pozornost tomu, co jíte, pitnému režimu, ale také aerobnímu a posilovacímu cvičení. Kombinací těchto aktivit pak dosáhnete vysněných výsledků.

Jezte pravidelně

Snažte se jíst pravidelně, omezte spotřebu smažených jídel, bílé mouky, cukru, alkoholu a cigaret. Škodlivé látky, které jsou v takových jídlech obsažené, mohou způsobovat vnik celulitidy, protože se usazují nejvíce právě v tucích. Pijte také dostatečné množství neslazených, nesycených nápojů, jako je obyčejná voda nebo ovocné čaje, které pomohou vašemu organismu toxické látky odvést pryč.

Zadýchejte se při cvičení

Nezastupitelnou úlohu při zmenšování pozadí má aerobní trénink. Díky aktivitám, jako je běh, spinning či jízda na kolečkových bruslích, při kterých se zvýší vaše tepová frekvence, rozhýbete metabolismus a nastartujete spalování tuků.

Bohužel není možné redukovat tuk jen v určité části těla. Při hubnutí si tělo totiž bere energii ze všech tukových buněk rovnoměrně, a to jak při dietě, tak při aerobním cvičení. Abyste vytvarovali hýžďové svaly, je nutné zapojit především posilování cílené na tuto oblast.

Hýždě jsou tvořeny velkými, středními a malými hýžďovými svaly. Pro dosažení přitažlivého pozadí je proto nutné posilovat všechny tři skupiny. Velký hýžďový sval se aktivně zapojuje například při vstávání ze sedu nebo při chůzi do schodů. Je také lehce aktivován při stoji na špičkách a při chůzi v terénu. Při chůzi po rovině se zapojují hýžďové svaly malé a střední, které také umožňují unožení. Posilování pak vychází ze znalosti funkcí těchto svalových skupin.

A pro ty z nás, kterým byla do vínku nadělena postava spíše atletická, máme pár rad z našeho nového pořadu NEW LOOK:

Na další díly pořadu NEW LOOK, které vám třeba unikly, se můžete podívat na Prima Play. A nezapomeňte, již tuto sobotu: Startujeme v 17.15 na Prima LOVE!

https://www.facebook.com/PoradNEWLOOK

reklama

Sdílejte článek
Štítky zadek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.