Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Móda a krása

Co ovlivňuje velikost a tvar vašeho zadečku? A co vám bude nejvíce slušet?

Trápíte se tím, jakou máte postavu? Některým z nás se ukládá tuk do bříška, dalším do stehen a boků a jsou mezi námi i ženy, které mají spíše chlapskou, atletickou postavu. Každopádně, každá z nás by chtěla mít krásný zadeček, který se bude mužům líbit. Poradíme vám, jak na to...
Vydáno: 27.10.2015
Co zadeček, to jiný tvar
Co zadeček, to jiný tvar Autor: thinkstock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tvar naší postavy i pozadí ovlivňuje několik faktorů.

Podívejte se na své předky!

Prvním takovým faktorem je genetika. Ta určuje především to, do jakých tělesných partií se tuk ukládá přednostně, ale také má vliv na šířku pánve a boků. Pokud tedy vaše maminka oplývá větším pozadím, pravděpodobně máte vrozený předpoklad pro totéž.

Cvičíte?

Dál hraje významnou roli množství podkožního tuku a svalové hmoty v těchto oblastech. Genetické dispozice sice vlastními silami nezměníme, ale díky cvičení a správně sestavenému jídelníčku můžeme zadní partie krásně vytvarovat.

Máte postavu jablka?

Máte typ postavy JABLKO? Potom je tu pár rad právě pro vás

Je to důkaz toho, že jste žena!

Hromadění tukových zásob ve stehnech a hýždích je typicky ženskou záležitostí. Dobrou zprávou je to, že takové rozložení tuku v těle je mnohem méně zdravotně rizikové než ukládání tuku v oblasti pasu, které převládá u mužů.

Pokud chcete zeštíhlet právě v této oblasti, měli byste věnovat pozornost tomu, co jíte, pitnému režimu, ale také aerobnímu a posilovacímu cvičení. Kombinací těchto aktivit pak dosáhnete vysněných výsledků.

Jezte pravidelně

Snažte se jíst pravidelně, omezte spotřebu smažených jídel, bílé mouky, cukru, alkoholu a cigaret. Škodlivé látky, které jsou v takových jídlech obsažené, mohou způsobovat vnik celulitidy, protože se usazují nejvíce právě v tucích. Pijte také dostatečné množství neslazených, nesycených nápojů, jako je obyčejná voda nebo ovocné čaje, které pomohou vašemu organismu toxické látky odvést pryč.

Jak si poradit s chlapeckou postavou?

Byla vám dána do vínku chlapecká postava? Nezoufejte, poradíme vám, jak na ni!

Zadýchejte se při cvičení

Nezastupitelnou úlohu při zmenšování pozadí má aerobní trénink. Díky aktivitám, jako je běh, spinning či jízda na kolečkových bruslích, při kterých se zvýší vaše tepová frekvence, rozhýbete metabolismus a nastartujete spalování tuků.

Bohužel není možné redukovat tuk jen v určité části těla. Při hubnutí si tělo totiž bere energii ze všech tukových buněk rovnoměrně, a to jak při dietě, tak při aerobním cvičení. Abyste vytvarovali hýžďové svaly, je nutné zapojit především posilování cílené na tuto oblast.

Někdo přibírá víc na břiše, někdo na stehnech...

Hubněte a cvičte podle typu své postavy

Hýždě jsou tvořeny velkými, středními a malými hýžďovými svaly. Pro dosažení přitažlivého pozadí je proto nutné posilovat všechny tři skupiny. Velký hýžďový sval se aktivně zapojuje například při vstávání ze sedu nebo při chůzi do schodů. Je také lehce aktivován při stoji na špičkách a při chůzi v terénu. Při chůzi po rovině se zapojují hýžďové svaly malé a střední, které také umožňují unožení. Posilování pak vychází ze znalosti funkcí těchto svalových skupin.

A pro ty z nás, kterým byla do vínku nadělena postava spíše atletická, máme pár rad z našeho nového pořadu NEW LOOK:

New Look 8 - Bonus 2
New Look 8 - Bonus 2

 

 Na další díly pořadu NEW LOOK, které vám třeba unikly, se můžete podívat na Prima Play. A nezapomeňte, již tuto sobotu: Startujeme v 17.15 na Prima LOVE!

https://www.facebook.com/PoradNEWLOOK

 

reklama

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama