Depilace cukrovou pastou: Dokonalý způsob, jak se zbavit chloupků

Cukrová pasta je čistě přírodní produkt a při depilaci s ní vám nehrozí žádné vedlejší účinky ani alergické reakce. Depilační pasta z cukru je tak ryzí, že se může dokonce i jíst!

Antický původ

Tento druh depilace je nejstarší na světě a navíc čistě naturální. Touto metodou se depilovalo již ve starověkém Egyptě, Mezopotámii a Řecku. Dodnes je sladký způsob zbavování chloupků nejrozšířenější mezi muslimkami.

Z čeho se dělá

Hustá cukrová pasta je stoprocentně přírodní směs cukru, vody a citronové šťávy. Nejprve se zahřeje téměř k bodu varu – do stadia, kdy vzniká vazký cukrový sirup. Potom se zchladí na tělesnou teplotu, čímž je zcela vyloučeno popálení při aplikaci. Přípravek je bezpečný a nedráždivý i třeba pro oblasti metličkových či křečových žil.

Foto: Thinkstock

Jak pasta funguje

Od pradávna tedy lidstvo oceňovalo na této přitažlivé metodě její bezbolestnost a šetrnost ke kůži. Přilnavá pasta totiž odstraní pouze ochlupení s odumřelými kožními buňkami, živé kožní vrstvičky nestrhává, což třeba voskové pásky mohou. Je proto velmi opatrná i na pokožku ekzémovou nebo trpící lupénkou.

Cukrová pasta je tedy jakási žvýkačková hmota, kterou kosmetička chytí mezi dva prsty a roztáhne ji po depilovaném místě. Odbornice strhne chloupky ve směru jejich růstu a zcela bezbolestně se pak vrací na stejnou plochu vícekrát, nebo pokračuje v ničení dalších chloupků tak, že dvěma prsty jakoby vyhlazuje depilovaný prostor. Cukrová pasta zachytí porost kratší i špatně rostlý a nikdy nezanechá červené flíčky ani podrážděnou pleť, snad jedině po první návštěvě salonu, než si kůže zvykne.

Výhody

V cizině si tento lahodný zážitek můžete dopřát pod názvem Body Sugaring a skvělé je, že cukrem smíte depilovat všechna místa na těle včetně podpaží, na které se například vosk vůbec nedoporučuje. Pokud si cukrovou depilaci naordinujete pravidelně, chlupy vám pak porostou jemnější, řidší a celkově tím snížíte jejich množství.

Díky tomu, že vás hmota zbaví zrohovatělých kožních buněk, bude vaše pokožka po depilaci hladká a čistá jako po peelingu. Vysoký obsah sladidla působí navíc jako přirozená antibakteriální ochrana. Velmi podstatným bonusem je fakt, že cukrová pasta zničí chloupky na dlouhých osm až deset týdnů!

Před a po

Před touto něžnou odchlupovací metodou dovolte nežádoucímu porostu vyrůst alespoň do výše pěti milimetrů. Nechte jej tedy růst minimálně deset až dvanáct dní. Délku chloupků nepodceňujte, abyste cukrovou depilací dosáhla požadovaného výsledku. Pokud máte kůži suchou, pár dní před akcí proveďte peeling a následně se celá promažte.

Po depilaci se nemusíte mýt, pasta nelepí a neupatlá vás, takže odcházíte ze salonu skutečně jako znovuzrozená se zcela novou, hebkou, čerstvou pokožkou.

V salonu zaplatíte za cukrovou depilaci od 100 do 850 korun (cena závisí na tom, kterou partii si necháte depilovat). Pro domácí použití si můžete koupit pastu již hotovou, 450gramové balení vás vyjde asi na 300 korun. Nebo si také pastu můžete vyrobit doma, což je samozřejmě nejlevnější a není to tak těžké.

Zuzana Šustová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.