Móda a krása

3. srpna 2015 04:30

Lucie Průchová

Inspirující fotografie? Ukazují ženy, které se rozhodly bojovat proti slovu FAT!

Fotografka Mariana Godoy se vydala do boje proti odporu k lidem s nadváhou. Snaží se spolu s těmito ženami kyprých tvarů, které se za své tělo nestydí, zkultivovat slovo „fat“, které je v jejich zemi bráno jako něco velice odpudivého.

Snaží se vymýtit stigma obklopující toto slovo. „Ženy, které nemají blond vlasy, modré oči, štíhlé boky a velká prsa nejsou v Brazílii považovány za krásné – a to je absurdní! Většina žen narozených v této zemi, se rozhodně nehodí k tomuto popisu. Je zde spoustu předsudků - lidé zde soudí a odsuzují jiné lidi, podle toho, jak vypadají, tedy spíš podle toho, kolik mají na sobě tuku.“ Řekla a dodala „Tento boj chci opravdu vyhrát.“

Nápad na toto focení vzešel od přítele Mariany a jí se moc líbil. Uveřejnila tedy výzvu pro dobrovolnice, které nejsou spokojené, jak o nich ostatní mluví a jak se na ně s odporem dívají. Našlo se hned několik takových žen - přihlásily se, souhlasily s focením v prádle a na svá holá těla si napsaly slogany, ve kterých protestují proti fatphobii.

„Každý člověk si pod slovem KRÁSA představuje něco jiného. Pohled na krásu je subjektivní,“ řekla Godoy a pokračovala „Přála bych si, aby si lidé uvědomili, že každá žena je krásná, smyslná a rozhodně to nemá nic společného s váhou.“

Sdílejte článek
Štítky Brazílie

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.