Móda a krása

7. července 2019 11:00

Martina Čerňanská

Jak hezky vonět i bez použití parfémů

Jakmile teploty venku vystoupají nad 25 °C lidé se začínají potit. A obzvlášť v dopravních prostředcích to je občas náročné. Někteří lidé totiž..no..nevoní hezky. Neříkáme, že každý musí používat parfém. Jsou tací, kteří umělé vůně nemají rádi nebo jsou na ně dokonce alergičtí. Ale co určitě můžeme všichni, je dodržovat následujích 5 rad. Díky nim totiž budeme vonět i bez použití vůně.

Jezte ty správné věci

Je spousta úžasných jídel, které milujeme, ale naší přirozené tělesné vůni nedělají žádnou službu. Naopak! Česnek, cibule nebo třeba hořčice se uvolňují ještě několik hodin poté, prostupuje póry pokožky a vytváří kolem vás nepříjemný odér. A pozor, stejně ošklivý zápach vytváří i alkohol!

Jezte proto potraviny, které jsou sladší nebo neutrální, hodně zeleniny a ovoce.

Hodně pijte

Pitný režim, to je věčné téma, obzvlášť v létě. Pít je důležité a min. litr a půl čisté vody by měl vypít každý bez ohledu na věk, pohlaví či výšku. Voda navíc ve vašem těle vše naředí a tím se zjemní i případný zápach.

Často se převlíkejte

Často se převlíkejte

Neméně důležité pro to, abyste příjemně voněli, i když jste zrovna nepoužili parfém, je čisté a vyprané oblečení. Možná to zní divně, ale divili byste se, kolik lidí si myslí, že nosit jedno tričko 2 až 3 dny je naprosto v pořádku. Není. I když v něm zrovna nepodáváte sportovní výkony a máte pocit, že jste se za den ani nezpotili, přesto nenoste stejné oblečení několik dnů.

Dodržujte zubní hygienu

Zápach z úst je opravdu nepříjemný a to jak pro dotyčného, tak především pro jeho okolí. Měli byste tudíž po každém jídle sáhnout po žvýkačce, vypláchnout si pusu ústní vodou (jen pozor, vždy kupujte tu bez alkoholu! Jak jsme již psali výše, alkohol by mohl namnožit bakterie v ústech a ve výsledku by váš dech byl ještě horší) nebo si rovnou zuby vyčistit.

Namažte se!

Myslíme tím tělovým mlékem nebo olejem s jemnou parfemací. Po večerní hygieně promažte celé tělo. Nejen, že mu tím dodáte potřebnou hydrataci, ale ještě druhý den budete krásně vonět.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.