Móda a krása

29. července 2015 04:30

Anna Kopečková

Jak na zničené řasy? Otestovali jsme růstová séra

Jsou vaše řasy krátké, slabé a  poničené? Jedním z  řešení může být použití růstového séra. Jenže které si vybrat? Tři z nich jsme za vás vyzkoušeli.

Co to vlastně jsou růstová séra? Tyto kosmetické přípravky zajišťují růst a  hustotu řas a  pomáhají je zpevnit. Lze je používat kdekoli. Jejich aplikace je jednoduchá a  netrvá déle než 30 vteřin. Séra můžete obvykle používat buď jako výživu vlastních řas, nebo jako regeneraci a  obnovu při aplikaci řas umělých.

Jaké výživné látky obsahují?

biomimetické peptidy – mají účinky růstových faktorů, posilují strukturu řas

ženšenový výtažek – prokrvuje folikuly řas a pokožky

heřmánek pravý – zklidňuje citlivou pokožku

olej z trsovníku lékařského – aktivuje růst řas

panthenol – oživuje folikuly a zvyšuje pružnost řas

biotin – podporuje růst řas

arginin – posiluje řasy

vitaminy A, C, E – vyživují a chrání před škodlivými vlivy prostředí

Jak si správně vybrat

Vyberte si takové sérum, jehož účinek je opravdu prokázán – obsahuje účinné látky, existují klinické studie, neobsahuje konzervanty apod. Při každodenní aplikaci by se měly první výsledky dostavit už do měsíce od začátku používání.

Co jsme vyzkoušeli:

1. Renokin lash lash

Co umí: Dokáže řasy nejen prodloužit, ale i  zahustit a  zlepšit jejich kvalitu. Zamezuje jejich nadměrnému vypadávání a  podporuje růst nových řas.

Co obsahuje: Komplex patentovaných biomimetických peptidů (CG-Nokkin, CG-Keramin2, CG-WINT, Acetyl Dekapeptid-3, Oligopeptid-42), biotin, arginin

Aplikace: Sérum stačí 1x denně nanést na odlíčenou oblast horního/dolního víčka ke kořínkům řas. Doporučuje se užívat minimálně 4 týdny.

Vydrží: Minimálně 3 měsíce

Cena: 1 029 Kč / 5 ml

Kde: Medaprex, Truhlářská 27, P1, www.medaprex.cz

Výsledek:

2. hairPLUS

Co umí: Komplex vysoce účinných biopeptidů dokáže řasy prodloužit, zahustit a  zlepšit jejich kvalitu. Zvýrazňuje barevný pigment řas. Dosáhne maximálního růstového potenciálu řas.

Co obsahuje: Komplex biopeptidů, ženšenový výtažek, panthenol, výtažky z  květů a  ovoce, vitaminy A, C, E

Aplikace: Stačí 1x denně večer nanést na odlíčenou oblast horního víčka ke kořínkům řas popřípadě na dolní víčko. Doporučuje se užívat minimálně 4 týdny.

Vydrží: Minimálně 6 měsíců

Cena: 2 280 Kč / 4,5 ml

Kde: www.hairplus.cz (seznam prodejen), www.skinso.cz (e-shop)

Výsledek:

3. Refectocil BeautyLash

Co umí: Umožňuje rekonstrukci poškozených řas. Především výrazně zvyšuje jejich délku. Jeho pravidelné užívání vede k tomu, že jsou řasy lesklejší, silnější a  hustší.

Co obsahuje: Komplex biopeptidů, olej přirozeně obsažený v korálu trsovníku lékařského, biotin, 
panthenol, vitaminy C a  E

Aplikace: Používá se jako tekuté oční linky na horní a dolní víčka, aplikuje se 1x denně ke kořínkům řas. Doporučuje se užívat minimálně 8 týdnů.

Vydrží: Minimálně 5 měsíců

Cena: 2 199 Kč / 4 ml

Kde: Esthetic Line, Bubenská 225/49, Praha 7, www.elclinic.cz

Výsledek:

Zdroj: časopis Health&Beauty

Zaujal vás tento článek? Můžete si jich přečíst mnohem víc. Prolistujte si zdarma jedno z čísel časopisu Health&Beauty:

Rádi byste, aby vám časopis Health&Beauty chodil rovnou do schránky? Doporučujeme zřídit si předplatné tištěné verze časopisu za pouhých 196 Kč za rok. Roční předplatné obsahuje 4 výtisky. TIŠTĚNÉ PŘEDPLATNÉ ČASOPISU HEALTH&BEAUTY – 196 Kč (4 VYDÁNÍ) Objednávejte na asistent@luxuryguide.cz. Do předmětu vpište "předplatné" a do textu zprávy svoji adresu. Harmonogram vydání: březen, květen, srpen, listopad. ELEKTRONICKÉ PŘEDPLATNÉ ČASOPISU HEALTH&BEAUTY – 48 Kč (4 VYDÁNÍ) Objednávejte na https://cs.publero.com/title/health-beauty.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.